Skuter wodny to jedna z najczęściej wybieranych atrakcji na lato. Jest znacznie prostszy w obsłudze niż zagłówki czy łódki. Jest zdecydowanie szybszy, mniejszy i bardziej zwinny. Jest to ciekawe urządzenie które zamienia energię silnika na siłę, do poruszania się skuterem. Można nim pływać na większości jeziorach, kanałach rzek i zalewach. Jak sterować skuterem, czy jest on bezpieczny, jak się przygotować na taką jazdę? Tego dowiecie się poniżej!
Tak jak wspomnieliśmy najważniejszym elementem każdego skutera jest silnik, bez którego nie pojedzie na przód. Niektóre skutery mają taką moc silnika, że osiągają prędkość do nawet 150km/h. Tak jak w samochodzie mamy płyn chłodniczy, tak tutaj zastępuje go woda. Dlatego charakterystycznym widokiem motorówek jest tryskająca woda, którą urządzenie gwałtownie wylewa za siebie.

Jak wygląda samodzielna jazda?

Skutery możemy porównać do jazdy autem, tutaj również trzeba mieć prawo jazdy, czyli patent sternika motorowodnego. Bez niego samodzielnie nie możemy prowadzić skutera. Patent składa się z części teoretycznej i praktyczniej. Jednak jeżeli mówimy o pływaniu dla zabawy, nie profesjonalnej jeździe, możemy skorzystać z pomocy do tego uprawnionej. Z taką osobą bez problemu będziecie mogli spróbować pokierować tym sprzętem. Każda osoba korzystająca z usług motorowodnych będzie musiała założyć kamizelkę ratunkową, a także wysłuchać instruktora o ważnych zasadach bezpieczeństwa panujących na motorze. Jeżeli będziesz przestrzegać tych kilku zasad, jazda będzie w pełni bezpieczna dla ciebie jak i innych kierowców.

Co na siebie włożyć?

Podczas pływania, nie obejdzie się od zamoczenia wodą. Dlatego strój powinien być odpowiedni do warunków. Najczęściej uczestnicy ubierają stroje kąpielowe, a w chłodniejsze dni, pianki, które grzeją ciało. Podczas doboru ubrać musimy pamiętać ze pogoda na wodzie może być nieco inna niż na lądzie. Wiatr podczas jazdy może nieco zaskoczyć, a lepiej nic coś na siebie niż nie mieć. Jeżeli chodzi o buty, to nie musicie się martwić. Zwykle jazda odbywa się na boso.

Marzycie o wyjeździe na skutery wodne? Z naszą grupą jest to możliwe! Pomagamy spełniać marzenia, indywidualnie dobieramy oferty odpowiednie dla wymagań klienta. Wspólnie znajdziemy miejsce na motorowodną wyprawę, gdzie doświadczenie w pływaniu będzie zbędne. Skuś się na wodną przygodę i przeżyj wyjątkowe chwile wraz z ulubionymi osobami. Zapraszamy Was do kontaktu, w celu uzgodnienia dalszych informacji.