Koncerty to eventy, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Ich szczególną formą są koncerty miejskie. Oprócz samych występów muzycznych pojawia się na nich cała masa atrakcji – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Muzyka i atrakcje to jednak nie jedyne rzeczy, przez które koncerty miejskie są tak popularne. Na ich korzyść przemawia także bezpłatny wstęp, ewentualnie wstęp za symboliczną kwotę.

Chcesz zorganizować koncert w swoim mieście? Nie do końca wiesz, o co musisz zadbać? A może poszukujesz atrakcji, które rozerwą uczestników koncertu? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji dotyczących organizacji koncertu miejskiego, a także garstkę inspiracji dotyczącą atrakcji.

Koncert miejski od A do Z

Koncert to przede wszystkim gwiazdy sceny muzycznej – to one będą główną atrakcją tego eventu. Mogą być to gwiazdy większego formatu, jak również lokalni, aspirujący artyści. Wybór zależy od budżetu, a także stylistyki całego koncertu.

Nie bez znaczenia jest także miejsce. Koncert może odbyć się zarówno w odpowiednio przystosowanej sali, jak i na zewnątrz. Decydujące znaczenie będzie miał tutaj okres, w którym planujesz zorganizować koncert. W chłodniejszych miesiącach lepiej zdecydować się na wynajęcie sali, w cieplejszych zaś śmiało można pokusić się o zorganizowanie koncertu w plenerze.

Zadbać należy również o oprawę koncertu. Mowa tutaj o scenie, scenografii, w tym oświetleniu, a także nagłośnieniu. Dobrym pomysłem będzie także zatrudnienie prowadzącego, który będzie pełnił poniekąd również funkcję wodzireja.

Jakie atrakcje sprawdzą się na koncercie miejskim, szczególnie plenerowym? Przede wszystkim stoiska z jedzeniem i napojami, w szczególności ze słodkościami, którym dzieci nie będą w stanie się oprzeć. Wata cukrowa, kolorowe lizaki czy lody z pewnością znikną w mgnieniu oka. Warto zadbać także o miejsce do zabawy dla dzieci, na przykład dmuchany plac zabaw.

Koncert miejski z Whatevent

Przyznaj, że organizacja koncertu miejskiego to nie lada wyzwanie. Na szczęście organizację tego eventu możesz zlecić nam, agencji Whatevent.

Zadbamy przede wszystkim o odpowiednie gwiazdy, które porwą tłumy podczas koncertu, a także o całą otoczkę – od miejsca, aż po najdrobniejsze atrakcje.

Skontaktuj się z nami i miej gwarancję, że to będzie udany koncert!