Sztuka składania papieru

Origami to wywodząca się z Chin, a rozwinięta w Japonii sztuka składania papieru. Bez użycia nożyczek, kleju i innych pomocy, z kartki papieru pozwala stworzyć prawdziwe cuda. Od prostych figurek z jednego arkusza, po skomplikowane budowle, poskładane nieraz i z tysięcy wielokrotnie złożonych i dopasowanych do siebie części. Doprowadzona do perfekcji umiejętność tworzenia origami owocuje prawdziwymi dziełami sztuki. Jest to także ciekawy i kreatywny sposób na spędzenie czasu, który można wykorzystać na imprezie!

Dla dużych i małych

Składanie origami to świetna zabawa, dlatego doskonale nadaje się jako atrakcja na wydarzenie. To zajęcia manualne, wymagające skupienia i podążania za wytycznymi, ćwiczące cierpliwość, a w efekcie nagradzające ogromną satysfakcją. Warsztaty origami pozwolą odnaleźć trochę spokoju i odpocząć od innych wrażeń, a jednocześnie nie pozwolą się nudzić. Dzięki wielu stopniom trudności warsztaty origami można dopasować do każdej grupy wiekowej. Mile czas spędzą zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi – niewiele atrakcji jest tak bardzo elastycznych, jak origami!

Prosta atrakcja, wiele radości!

Ogromną zaletą warsztatów origami jako atrakcji jest to, że są stosunkowo proste do zorganizowania i nie wymagają dużych nakładów finansowych. Stanowisko nie zajmie dużo miejsca i może znaleźć się w dowolnym pomieszczeniu, a nawet w namiocie zewnętrznym – trzeba jedynie osłonić je przed wiatrem. Wystarczą odpowiedni papier do origami, kilka instrukcji i wzorów do wyboru, kompetentny prowadzący do pomocy w razie potrzeby – i już można cieszyć się stworzonymi z kartek figurami. To takie proste, a radość i wspomnienia, jakie wyniosą uczestnicy, są bezcenne!

Tysiąc żurawi spełni życzenie

Mówi się, że kto zrobi tysiąc żurawi z origami, ten może sobie czegoś zażyczyć, a to na pewno się spełni. To popularny w Japonii przesąd. Jednak jeśli pragniesz sukcesu swojego wydarzenia, zamiast fatygować się ze składaniem w samotności, lepiej zorganizuj warsztaty origami dla swoich gości. Na pewno będzie to strzał w dziesiątkę! To właśnie wspomnienia i wrażenia uczestników stanowią o tym, czy event był udany. Zamiast marnować czas na życzenia, najlepiej przejść do czynów. Dobór odpowiednich atrakcji to sekret każdego udanego wydarzenia, a warsztaty origami sprawdzą się w każdych warunkach!