Lot balonem jest jednym z marzeń wielu Polaków. To cudowny pomysł na super atrakcje dla Ciebie i twoich bliskich. Człowiek latać teoretycznie nie może, z pomocą przychodzi balon. Atrakcja jest bardzo nietypowa, ale lubiana i doceniana. By znaleźć się w przestworzach chmur, nie trzeba nic wiele. Wystarczy tylko piękna pogoda, blask słońca, coś do jedzenia i picia i odpowiednia osoba lub grupa. Piękne widoki z góry zachwycą niejedną osobę i przyniosą radość na długi okres.

Jak wygląda lot balonem?

Lot balonem zwykle trwa godzinę, trochę dłużej trwa przygotowanie całego stanowiska i rozpoczęcie lotu. Organizator wyznacza miejsce zbiórki, gdzie każdy powinien się zebrać. Następnie uczestnicy lotu przewożeni są na miejsce startu. Tam rozpoczyna się cała dalsza organizacja i wsiadanie do balonu. Najczęściej lot odbywa się w 6 osób. Sterowanie opiera się głównie na dobieraniu wysokości. Sam kierunek uzgadnia podmuch wiatru. Następnie wyruszacie w rejs pośród chmur! Jeżeli nie miałeś jeszcze okazji poleciec balonem – nie zwlekaj! Czas teorie zmienić w praktykę i przesyt to wszystko na własnej skórze!

Jak przygotować się do lotu balonem?

Na pewno trzeba zadbać o odpowiedni ubiór. Długie spodnie, bluzka z długim rękawem bądź ciepła bluza będą idealne. Loty odbywają się zwykle rano lub wieczorem, wiec pogoda może być rożna. Jeżeli boimy się o nasze bezpieczeństwo- spokojnie, nie ma o co się martwić. Jest to jedna z najbezpieczniejszych form latania. Tym bardziej gdy odbywa się z wykwalifikowanym pilotem, a warunki pogodowe sprzyjają. Loty balonem są świetną alternatywą dla paralotni czy samolotów.

Są jednak przeciwskazania przed lotem dla kobiet w ciąży czy osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jeżeli ma ktoś lek wysokości, powinien zostać na ziemi. Lepiej nie ryzykować własnym zdrowiem i nie stresować się. Lot odbywa się na stojąco, wiec musimy brać pod uwagę to, że całą godzinkę postoimy. Dla takich widoków, warto, uwierzcie nam. Po ukończonym locie, można dostać certyfikat uczestnictwa w locie balonem.

Jak widzicie lot balonem to świetna inwestycja. Skorzystać z tego może praktycznie każdy! A pamięć z widoków zostanie w pamięci na długi czas. Aby wybrać odpowiedni lot, warto poświecić trochę czasu, aby nie wybrać średnio opłacalnego wypadu w chmury. Z pomocą przychodzi nasza firma eventowa, która dobierze odpowiedni lot, specjalnie dla Państwa. Zapraszamy do kontaktu przez numer telefonu bądź drogą mailową. Mamy nadzieje, że do usłyszenia!