Widowisko akrobatyczne to zapierające dech w piersiach układy, które nie tylko pokazują pomysłowość osób je wykonujących i efekty wizualne otoczenia lub charakteryzacje pod takie widowisko, ale także umiejętności fizyczne i cyrkowe występujących akrobatów. Układy są czasami przeciwstawne prawom fizyki, potrafią zaskoczyć widownię, która zaniemówi z wrażenia. Widowisko akrobatyczne może być wykonane na dużej scenie, przygotowanych na tysięcznych eventach oraz przy spotkaniach bardziej kamerach na kilkaset osób, ponieważ nie wymaga organizacji dużej sceny pokaz.

Dlaczego akrobacja to dobry wybór pod event?

Kiedy na evencie poruszane są tematy branżowe dostosowane do zawodu, dzięki któremu event powstał, od czasu do czasu przyda się odskocznia od przyswajalnej wiedzy i wprowadzenia pomiędzy prelekcjami ciekawych pokazów, które będą przerywnikiem od monotonii, a jednocześnie dodatkowym widowiskiem, z którego mogą skorzystać uczestnicy eventu. Widowisko akrobatyczne może składać się ze skoków na trampolinie, wiszenia na kole, linach, taśmach, huśtawkach, podwyższonych na ogromne wysokości grupowych układach utrzymywania ciała w nietypowych pozycjach, gimnastyce, a nawet połączenia z wrotkami, żonglerką czy tworzeniem bardzo rozbudowanych układach grupy akrobatów.

W zależności od wielkości eventu można zastosować ilość akrobatów do widowiska i zachęcić uczestników do wzięcia udziału we wspólnej akrobacji po podniesieniu takiej osoby na scenie, umożliwienie huśtania się jej na wysokości i  możliwości doświadczenia posługiwania się taśmą ozdobną czy kręceniu hula hop. Akrobacja będzie zatem także dobrą podstawą do tworzenia konkursów eventowych, które pobudzają uczestników wydarzenia i zachęcą do czynnego uczestniczenia w różnych prezentowanych na scenie atrakcjach. Jest to także na tyle wizytowa, wizerunkowa forma, że świetnie sprawdzi się na eventach o prestiżowym, ekskluzywnym, luksusowym kierunku.

Do jakich branż pasuje akrobacja na evencie?

Wszystkie eventy związane z motoryzacją, branżami luksusowymi, eventy korporacyjne, eventy hotelowe, eventy deweloperskie a nawet prestiżowy film o wieloletnim doświadczeniu, to dobre miejsce do zaprezentowania akrobacji na scenie głównej takiego przedsięwzięcia.