Każdy zespół powinien opierać swoją współpracę na bliskich relacjach nie tylko zawodowych, ale także prywatnych. Członkowie teamu powinni się ze sobą dobrze znać, a tym samym wiedzieć o swoich wadach i zaletach, mocnych i słabych stronach. Pozwala to na uniknięcie różnego rodzaju wtop i 'fakapów’, które biorą się często z niewiedzy, przez zwykłe małe błędy. Aby zminimalizować ryzyko nieporozumień w zespole, zaleca się organizację firmowych spotkań integracyjnych bazujących na zespołowych grach z elementem rywalizacji. Redukuje to napięcia i stres, wprowadzając dobrą zabawę i atmosferę dla wszystkich uczestników. W tym poście przedstawimy kilka prostych opcji na rozluźniającą rywalizację w sportowym duchu.

Piłka to zawsze dobra opcja

Gra w piłkę sprawia przyjemność każdemu, a jest tak dlatego, że możemy grać w praktycznie dowolny sposób. Począwszy od gry w piłkę nożną, przez koszykówkę, do siatkówki albo po prostu zwykłej gry w kolory. Dzięki tak wielu opcjom, możemy dopasować aktywność do poziomu sprawności fizycznej wszystkich członków grupy. Również aspekt rywalizacji można dopasowywać do potrzeb, począwszy od gry zespół kontra zespół, do rywalizacji na punkty przy strzelaniu do bramki czy punktowaniu poprawnie złapanej piłki. Nie ogranicza nas również przestrzeń – wystarczy trochę wolnego miejsca i brak okien w pobliżu, a cała reszta to już tylko kwestia naszej wyobraźni.

Klasyczna forma wyścigów

Może zamiast piłki, dobrym rozwiązaniem będą klasyczne wyścigi? Mogą być to wyścigi spacerowe, trucht lub biegi, ale również wyścigi rowerowe, oraz wszelkie inne pojazdy jeżdżące. To gwarancja świetnej zabawy i świetnej atmosfery. Mogą również zostać przewidziane nagrody, dla najbardziej zaangażowanych, aby wynagrodzić ich starania. Możesz być pewien, że cały zespół po tak spędzonym czasie z wielką chęcią i nowym zapałem wróci do pracy i codziennych obowiązków z nią związanych.

Sport to zdrowie, również psychiczne

Na korzyść spędzania czasu w sportowym stylu przemawia przede wszystkim fakt, że sport rozluźnia, wspiera wytwarzanie endorfin i redukuje stres. Jak wiadomo, człowiek pod wpływem dużego stresu jest mało produktywny i nie umie podejmować dobrych decyzji, co jest kluczowym aspektem w samodzielnej pracy na co dzień. Poza tym znacznie poprawia to nastroje w całej firmie i zwyczajnie wszystkim pracuje się ze sobą przyjemniej.