Miasta w województwie Śląskim raczej na pierwszy rzut oka, nie przyciągają swoim wyglądem. Wszystko zmienia się jednak, gdy pozna się je od odpowiedniej strony. I tak wycieczka to Katowic – stolicy województwa – może okazać się bardzo zaskakująca i niepowtarzalna. O taki odbiór tego miasta zadba nasza agencja eventowa. Wyprawa razem z nami to gwarancja niesamowitych wrażeń i udanej zabawy.

Nikiszowiec w Katowicach – miejsce jakby z przeszłości

To unikalne na skale naszego kraju miejsce, pozwala na natychmiastowe przeniesienie się w czasie, wprost z nowoczesnego Śródmieścia w czasy, kiedy miasto to było typowo górnicze. Najlepiej ten klimat odzwierciedlają tamtejsze podwórka, swoim stylem i detalami architektury. Nasz wykwalifikowany przewodnik oprowadzi grupę po Placu Wyzwolenia – pełniącego rolę swego rodzaju rynku dla tej dzielnicy. Po czym wszyscy udadzą się na Osiedle Górnicze. Jest to zespół dziewięciu budynków, wybudowanych z charakterystycznej, czerwonej cegły w pierwszej połowie XX wieku. Na Nikiszowcu mieści się także najstarszy, czyny zakład fotograficzny w Polsce – Foto Niesporek – założony w 1919 roku. Na uwagę zasługuje także Galeria Sztuki Współczesnej, która ma swoją siedzibę w zabudowaniach dawnego szybu Wilson, należącego do nadal funkcjonującej kopalni Wieczorek. Dzięki temu, będąc w jednym miejscu, można podziwiać górniczą architekturę wymieszaną z nowoczesnością, co ma za zadanie przełamać szary i brzydki stereotyp śląskich miast. A stąd już tylko krok do miejsca, w którym zacznie się prawdziwy team – building.

Lodowisko „Jantor” sportowym wizerunkiem Nikiszowca

Lodowisko to oddane do użytku zostało w 1968 roku – było wtedy trzecim tego rodzaju obiektem w Polsce. Z czasem doczekało się dachu, miejsc na widowni dla trzech tysięcy osób, restauracji, kawiarni i hotelu. Kilka lat później, bo w 1982 roku uruchomiono drugą taflę i halę. Jako, że obiekt czynny jest do dziś, będzie to świetna okazja do zorganizowania na nim sportowej integracji. Nasi animatorzy zadbają o bezpieczeństwo, wypożyczenie sprzętu i instruktaż, tak, aby każda osoba mogła wziąć udział w zabawie, bez względu na posiadane umiejętności. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy, a przed nimi stanie szereg zadań do pokonania, które będą wymagały sprytu, logicznego myślenia i współpracy. Taki event na długo pozostanie w pamięci i przysporzy wielu zaskakujących wrażeń.