Kiedy chce się wyróżnić event spośród innych, warto wprowadzić na niego atrakcje w formie szczudlarzy. Postaci ludzkie, które widoczne są nad całym tłumem przybyłym na event, mogą być tylko tłem dla wydarzenia lub osobami, które rozdają cukierki, ulotki, być osobami do wspólnych zdjęć, filmów, pokazów związanych na przykład z performancem, który jest zaplanowany na evencie, a także szczudlarze mogą pełnić rolę filmowców, którzy nagrają event z wyższej perspektywy.

Na jakie eventy warto zaprosić szczudlarzy?

Eventy plenerowe wymagają często animatorów, którzy poprowadzą imprezę lub ją uzupełniają. Podobnie jest z eventami dla dzieci, w których chce się zaproponować jak najwięcej atrakcji i nowych możliwości prezentowania dziedzin życia i ciekawostek, których dzieci do tej pory nie miały okazji oglądać. Przebranie szczudlarzy za różne postaci czy w kolorowe stroje widoczne z daleka, wzbudzają zainteresowanie oraz zapewniają ciekawe spędzenie czasu, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Rozdając upominki i słodycze są chętnie widziani na wszelkiego typu eventach i piknikach, ponieważ zawsze kojarzą się pozytywnie.

Co mogą zaprezentować szczudlarze?

Szczudlarze w swojej ofercie proponują często pokazy artystyczne, przypominające te z prawdziwego teatru, a wszystko dzieje się jednak na wysokościach. Takie pokazy prezentują konkretną opowieść z morałem, a czasami także umiejętności kaskaderskie, ponieważ wykwalifikowani szczudlarze mogą nawet na szczudłach tańczyć, skakać a niektórzy nawet wisieć na linie. Pokaz na scenie głównej, gdzie szczudlarz łączy w sobie utrzymywanie się na szczudłach z efektem akrobacji na huśtawce może zapoczątkować imprezę czy być punktem kulminacyjnym, który ma wprowadzić więcej efektów wizualnych do eventu. Na evencie może być zorganizowane szkolenie z chodzenia na szczudłach, co jest nietypową formą atrakcji, ale jest wiele osób, które chętnie spróbują utrzymania się na drewnianych lub metalowych palikach. Chodzenie na szczudłach na pewno okaże się dobrym wyborem kiedy zaangażuje się w taką umiejętność uczestników spotkania.