Na wstępie warto zapoznać się z ogólno przyjętą definicją scenografii. Zadajecie sobie pytanie co to takiego i jakie elementy możemy do niej zaliczyć? Definicja mówi, że jest to plastyczna oprawa filmu lub sztuki teatralnej. Składa się z dekoracji, kostiumów, rekwizytów, charakteryzacji postaci i oświetlenia. Jest to: sztuka kształtowania przestrzeni teatralnej oraz plastyczne oprawy przedstawień, filmów. Jak widzimy pojęcie to jest bardzo złożone, tak jak i sceneria jest w rzeczywistości. Projektowanie i budowa wystroju to jedno z bardziej wymagających zadań w kwestii aranżacji eventu, dlatego też warto powierzyć je profesjonalnej i doświadczonej firmie.

Wynajem scenografii filmowej i teatralnej

Scenografie, które mają swoje przeznaczenie dla spektaklu teatralnego bądź filmu są jednymi z bardziej wymagających. Jak powszechnie wiadomo kamera dostrzega wiele szczegółów, których ludzkie oko nie dostrzeże „na żywo”, dlatego też przywiązujemy wagę do każdego detalu. Jeśli chodzi o tego typu widowiska to projektowane i budowane dekoracje są głównie przestrzenne. Duże rozmiary powodują, że każdy widz dokładnie widzi i czuje klimat scenografii.

W zależności od tematu danej inscenizacji możemy wybierać pośród różnorakich dekoracji. Scenografie teatralne i filmowe mogą różnić się nie tylko wyglądem czy efektami, ale także budową i sposobem montażu. Bardzo często we wszelakich inscenizacjach wykorzystuje się dekoracje przestrzenne czyli innymi słowy trójwymiarowe. Taka konstrukcja powoduje większą realność przedmiotu i całego stworzonego świata. Równie popularne są elementy ruchome, które pozwalają na szybkie modyfikowanie i zmiany w scenerii podczas spektaklu.

Ze względu na ogromną ilość dekoracji do inscenizacji warto zdecydować się na ich wynajem. Nasza firma oferuje wynajem scenerii teatralnej i filmowej, dzięki czemu obniżymy koszty produkcji spektaklu czy filmu. Odbiór każdego projektu to nie tylko umiejętności aktorów czy dobrze napisany scenariusz, ale również sceneria, która buduje otoczenie i wprowadza do produkcji odpowiedni klimat. Każda aranżacja potrzebuje odpowiedniej oprawy, i dlatego warto zgłosić się do naszej firmy, dzięki czemu zaprojektowanie i budowa scenografii będzie czystą przyjemnością.