Szkolenia bez względu na to, jaką formę przyjmują czy są przedstawiane w firmie czy też dla odrębnej grupy społeczeństwa, mają bardzo dobry odzew i wiele pozytywnych aspektów. Każde takie wydarzenie niesie za sobą wiele nauki i ma ogromny wpływ na rozwój ludności. Podstawą dobrego szkolenia jest program a także odpowiednia organizacja wielu rzeczy. Razem z Państwem przeanalizujemy punkty, które trzeba brać pod uwagę, organizując takie wydarzenie.

  1. Odpowiednie miejsce

Zaczniemy od wyboru miejsca, w którym takie szkolenie się odbędzie. Wybór miejsca powinien być dostosowany do ilości osób. Z reguły najlepiej wybrać miejsce, które będzie dla wszystkich neutralne. Sala powinna być dostosowana do naszych wymagań. Warto więc pomyśleć o rzutniku multimedialnym, darmowym dostępie do Internetu czy o gniazdkach, które nie zawsze są dostępne. Aby ułatwić dojazd innym, miejsce powinno być dobrze oznakowane lub po prostu wybrać sale z łatwym dojazdem.

  1. Terminy i czas trwania szkolenia

Organizując tego typu wydarzenie, warto zwrócić uwagę na dostępność osób w danym terminie. Wszystko należy omówić z uczestnikami i organizatorem. Jeżeli planujemy spotkanie z większą ilością osób, warto pomyśleć o kilkudniowym szkoleniu. Da to większą wygodę prowadzącym jak i tym słuchającym. Szkolenia mogą trwać nawet do kilku godzin, to też warto objaśnić z uczestnikami.

  1. Harmonogram zajęć i osoba prowadząca

Bez tych dwóch rzeczy, szkolenie będzie mało profesjonalne. Szkoleniowiec powinien znać tematykę szkolenia, z łatwością przekazywać informacje grupie i być rozmowny. Tutaj możemy polecić się w Państwa ręce. Z naszym doświadczeniem zapewnimy Wam odpowiednio wykwalifikowaną osobę do tego zadania. Program spotkania powinien być dostosowany do preferencji klienta. Harmonogramy są ustalane indywidualnie, zawierają wstęp jakim jest powitanie, plan szkolenia, przedstawienie argumentów. W kolejnej części możemy spodziewać się inicjacji rozmowy z publicznością, odpowiedzi i pytania, a następnie zakończenie, czyli krótkie pożegnanie.

Organizacja szkolenia nie wydaję się trudna, aczkolwiek aby spotkanie było dopięte na ostatni guzik, wiele osób decyduje się również na catering, dodatkowe atrakcje czy usługi. I w tym momencie wkraczamy My! Jako firma eventowa pomożemy Państwu zorganizować szkolenie, które zachwyci i zaciekawi niejedną osobę. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!