Letni klimat sprzyja organizacji imprez plenerowych. Wakacje to doskonały moment, by skorzystać z ciepłych temperatur i spędzić czas na świeżym powietrzu, planując lokalne rozgrywki sportowe. Na wypadek, gdybyś był zainteresowany taką olimpiadą, podpowiadamy Ci, w jaki sposób może wyglądać jej przebieg, jeżeli zadbasz o solidny i konkretny harmonogram wydarzenia.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Olimpiada sportowa w ramach imprezy plenerowej to świetny pomysł, by połączyć dobrą zabawę z różnymi formami aktywności fizycznej. To, co odróżnia jednak takie wydarzenie od tradycyjnych zawodów, to nastawienie raczej na rozrywkę aniżeli na zaciekłe współzawodnictwo. To stwierdzenie nie zmienia jednak faktu, że program igrzysk powinien składać się z szeregu konkurencji, w których uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił, zmierzyć się z przeciwnikiem i zdobyć nagrody. Możliwości jest naprawdę wiele, a żeby Cię zainspirować, poniżej prezentujemy listę przykładowych dyscyplin sportowych oraz aktywności towarzyskich.

  1. Biegi na różne odległości, w tym biegi przełajowe i sztafeta, a nawet bieg w worku
  2. Skok w dal
  3. Rzut piłeczką lub pchnięcie kulą
  4. Sporty zespołowe z piłką, np. siatkówka, piłka nożna, piłka ręczna i koszykówka
  5. Sporty wodne, np. pływanie czy wyścig kajaków
  6. Wyścig rowerowy
  7. Przeciąganie liny

Jak da się wywnioskować z przytoczonych propozycji, olimpiada sportowa w formie plenerowego eventu może przyjąć nieco bardziej humorystyczną formę i obejmować konkurencje nietypowe dla zwykłych igrzysk, których przebieg śledzimy w mediach lub bezpośrednio na stadionach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by do aktywności zaliczyć nawet chociażby bieg z jajkiem na łyżce czy zawody w układaniu puzzli na czas lub turniej gier planszowych. Co więcej, takie urozmaicenie to też dobra decyzja, by trafić do szerszego grona, w tym również do potencjalnych uczestników w młodszym wieku czy osób niezbyt zainteresowanych sportem. Dzięki temu każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Pamiętaj, że zadowoleni goście to klucz do sukcesu wydarzenia.

Wciąż nie jesteś przekonany do sportowych rozgrywek? A co powiesz na Twistera w wersji XXL? Dysponujemy szerokim asortymentem sprzętu na wynajem, by usatysfakcjonować najbardziej wymagających klientów. Skontaktuj się z nami, by otrzymać propozycję modułowej oferty dostosowanej do Twoich potrzeb i oczekiwań.