Organizacja urodzin nie musi kończyć się tylko tortem ze świeczkami czy prezentami. Wiele osób realizuje imprezy niespodzianki, a te mogą zaskakiwać nie tylko ogromną ilością osób i znajomych, które przyjadą na imprezę, ale przede wszystkim otoczeniem, które nabierze innego wyrazu i zaskoczy solenizanta podczas niespodzianki.

Jednym z takich zaskakujących stylów może być przeniesienie tropikalnego klimatu w polskie realia. Nie są takie trudne do realizacji jak mogłoby się wydawać, o czym powiemy poniżej.

Czym sugerować się w tworzeniu urodzin w tropikalnym klimacie?

Kluczowymi elementami, które należy brać pod uwagę tworząc style tropikalne, są rośliny i wszelkie motywy roślinne. Połączone z naturalnymi barwami i dodatkami, tworzą niezwykłe hawajskie klimaty, i przenoszą uczestników urodzin do ciepłych krajów, bez jakiegokolwiek przeniesienia się w te miejsca fizycznie. Dekoracje, które można nabyć do urozmaicenia imprezy tropikalnej, powinny opierać się na roślinnych motywach i pastelowych dodatkach, jakie są nawiązaniem do kolorystyki wody, zieleni czy piasku znajdującego się tropikalnych rejonach na świecie. Wbrew pozorom, tropikalne lasy nie są tylko zielone, a kolory jakie mają w sobie zwierzęta i rośliny, uzupełniają ten pełen, gęstości od roślin świat. Sama inspiracja tropikalnym lasem daje dużo możliwości kreatywnego podejścia do aranżacji otoczenia pod urodziny w stylu tropikalnym. Girlandy z liści czy frędzli, otoczą imprezę hawajskimi tropikalnymi elementami.

Jak udekorować stół w tropikalnym klimacie

Na stole urodzinowym warto zastosować podkładki z liści lub dekoracje, jak np. rozsypane konfetti, które nawiązywać będzie do piasku znajdującego się na plaży. Uzupełnieniem dekoracji stołu powinna być zastawa, pasująca do pozostałych dodatków. Najlepiej sprawdzają się w tym względzie papierowe talerzyki, kubeczki czy słomki, w kolorze metalizowanego różowego złota. W tym samym stylu można dobrać również winietki i pudełka z maleńkim poczęstunkiem dla gości lub prezentem dla solenizanta. Na stole warto, żeby pojawiły się również świeczki w pastelowych kolorach czy pływające świece ustawione w miskach z wodą na stole. Ciasto, tort czy upieczone muffinki mogą być podkreślone dekoracyjnymi liśćmi ananasa, które wkute w ciasto stworzy ananasowy świat z każdej potrawy.

W otoczeniu nie może zabraknąć także balonów, luźno rozmieszczonych w przestrzeni lub powiązanych grupami i przymocowanych do mebli lub ścian.