Impreza w stylu mafii to świetny pomysł na tematyczne wydarzenie dla Twojej firmy, które będzie stanowić okazję do bliższego poznania współpracowników i źródło dobrej zabawy. Dowiedz się, czego potrzebujesz, by stworzyć niezapomniany event inspirowany włoską mafią.

Styl włoskiej mafii

Styl mafijny odnosi się do stereotypowego wyglądu i zachowań członków organizacji przestępczych, który zakorzenił się głównie poprzez ich popularyzację w filmach i serialach telewizyjnych. Na upowszechniony w ten sposób wizerunek mafiosów składają się przede wszystkim eleganckie garnitury, a w przypadku kobiet – koronkowe sukienki i długie płaszcze. Uzupełnieniem stroju są luksusowe dodatki w postaci drogich zegarków, wisiorków, pierścieni czy okularów przeciwsłonecznych. Mafiosi mogą posługiwać się charakterystycznym dla ich grupy slangiem, a jako najważniejszą wartość uznają rodzinę, która niekoniecznie musi składać się z członków powiązanych ze sobą więzami krwi.

Mafijny klimat

Organizacja imprezy w stylu mafii, tak jak w przypadku każdej imprezy z ustanowionym określonym motywem przewodnim, wiąże się z przygotowaniem odpowiedniej scenografii. Do jej stworzenia akurat w tym konkretnym temacie można wykorzystać np. okrągłe stoliki, stanowisko z whisky, cygara, karty do gry, żetony z kasyna, walizki czy czarno-białe tajemnicze fotografie. Dobrym wyborem będzie zestawienie połączenia dekoracji w kolorach bieli i czerni z czerwienią oraz złotem, by uzyskać efekt luksusowej przestrzeni.

Istnieje mnóstwo aktywności wpasowujących się w klimat Ojca Chrzestnego, które będą atrakcyjnym punktem tematycznej imprezy w stylu mafii. Najbardziej oczywista wydaje się popularna gra towarzyska polegająca na podzieleniu uczestników na członków mafii oraz zwykłych mieszkańców z dodatkowymi funkcjami, którzy dążą do wyeliminowania siebie nawzajem. Równie emocjonującą propozycją może okazać się rozgrywka w pokera, karty lub turniej darta. Inne atrakcje, które warto zapewnić uczestnikom swojego eventu to na przykład bilard, kręgle czy występy pod postacią kabaretów.

Nie pozwól, by namierzyli Cię członkowie wrogiego gangu i odezwij się do nas. Organizacja imprez firmowych to nasza specjalność.