Wyjazd firmowy w obce kraje to bardzo dobry pomysł. Dzięki temu pracownicy będą mogli poznać inną kulturę. Będą mogli także – nauczyć się innego języka. Poza tym również będą mieli możliwość wiele się nauczyć. Przenieść innowacje zagraniczne na polską firmę. Ciekawym celem podróżniczym jest Tunezja. Dlaczego warto tam pojechać?

Czym charakteryzuje się ten kraj?

Tunezja to najmniejszy kraj Afryki Północnej. To, czym ten kraj się charakteryzuje to – piaszczyste plaże, przepiękne kurorty. Jadąc tam, będziesz miał okazję podziwiać – przepiękną architekturę i krajobrazy oraz zabytki.

Co możesz odwiedzić w Tunezji, będąc na wyjeździe firmowym?

Będąc na wyjeździe firmowym w Tunezji – warto odwiedzić Monasytr. Jest to niewielka miejscowość portowa. Znajduje się tam imponująca twierdza – ribat. To wspaniały zabytek – godny uwagi. Ribat jest to coś w rodzaju kompleksu, który składa się z – wież, schodów, korytarzy, sal. Warto również zobaczyć miasto Hammamet. Uznawane jest za pierwszą miejscowość turystyczną Tunezji. Kairuan z kolei jest jednym z najważniejszych miast Tunezji. Przede wszystkim możesz tam obejrzeć – antyczną architekturę islamu. Wielki Szott to bezodpływowe, słone jezioro. Znajduje się ono w środkowo-północnej Tunezji. Przede wszystkim, udając się tam – możesz zachwycać się przepięknym krajobrazem. Bulla Regia to również coś, co powinno się odwiedzić. Możesz tam oglądać przewspaniałe ruiny z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Oprócz tego możesz tu ujrzeć wille. Nimi gorąco fascynują się historycy, ale także – turyści.

Tunis – czy warto odwiedzić stolicę Tunezji? 

W mieście Tunis możesz odkryć naprawdę bardzo wiele cudów. Dlatego też na wyjazd firmowy – to idealne miejsce. Możesz przespacerować się po medynie. Pozytywne wrażenia gwarantowane! Warte odwiedzenia jest – Muzeum Bardo. Uznaje się je za największe muzeum archeologicznym w Tunezji.

Czym jeszcze zachwyca Tunezja?

Warto wybrać się do Tunezji ze względu na – urokliwe nadmorskie miasteczka, zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, przepiękna natura. W Tunezji jest aż 14 parków narodowych. Do tego kraju przyciąga również – wyśmienita kuchnia. Można powiedzieć, że tutaj w tej dziedzinie widać wpływy tureckie, włoskie, arabskie, andaluzyjskie, żydowskie. Bardzo często napotkasz się, że do zamówionych przez Ciebie potraw – dostaniesz pastę z papryki. Kuchnia w Tunezji to oczywiście również – owoce morza, świeże ryby. Do tego także ten kraj ma bardzo dobre wina. Znana jest również kawa z wodą pomarańczową. Jest także bardzo dużo deserów. Przygotowuje się je najczęściej z bakaliami.