Stare gry komputerowe uwielbiają wszyscy, którzy mieli okazją je wypróbować. Nadal z uśmiechem na ustach wspominamy czasy dzieciństwa, gdzie grywało się w nie i czasami były lepszą rozrywką i sposobem na zabawę niż obecne, nowoczesne wydania gier. Dlatego, nic nie stoi na przeszkodzie, by z powrotem wrócić do przeszłości dzięki imprezie retro games.

Jak to zrobić? W dzisiejszym teście pomożemy Ci zaplanować jedyną w swoim rodzaju, fantastyczną imprezę, dzięki której wraz ze swoimi znajomymi powrócisz wspomnieniem do lat starych, dobrych gier komputerowych. Zaczynamy!

Impreza dla graczy retro – jak to zorganizować?

Przygotowanie eventu w stylu retro games wcale nie jest trudne. Wystarczą komputery, internet, klawiatura i świetna zabawa gotowa. Możesz poprosić swoich gości, by przynieśli na wydarzenie laptopy, lub urządzać turnieje przy jednym komputerze. Aby uczestnicy czekający na swoją kolej w grze się nie nudzili, zrób dobre przekąski, kolorowe drinki i wyciągnij dla oczekujących gry planszowe – szachy, warcaby, chińczyk, scrabble, euro biznes, czy karty do rozgrywki w tysiąca, pokera lub makao.

Gry w stylu retro – turnieje na evencie

Poczciwą grę w Mario, Pack Mana, Tibię, Contra czy Tetris znają chyba wszyscy. Pobierzcie je na swoje komputery i oddajcie się emocjonującym rozgrywką. Zróbcie tabelę punktacji i zapisujcie wyniki. Osoba, która wygra i osiągnie najwięcej punktów dostaje nagrodę – puchar, czy koszulkę z bohaterami gier retro. Kolejny pomysł na atrakcję na tym evencie, to przebranie się za postacie z gier retro. Każdy uczestnik imprezy wybiera swoją ulubioną i przychodzi w jej wcieleniu na event – mnóstwo śmiechu i rozrywki gwarantowane!

Na Waszej imprezie nie może także zabraknąć dobrego jedzenia. Postawcie na coś, co można jeść bez użycia sztućców, na przykład koreczki, winogrona, truskawki, chipsy, słone paluszki oraz napoje – oranżada, drinki noszące nazwę gier retro, mrożona herbata albo kawa. Wszystko, na co tylko macie ochotę i co lubicie.