Kobieta zmienną jest jak to mówi słynne powiedzenie. Jeszcze lepiej gdy potrafi sama o te zmiany w sobie zadbać i odpowiednio podkreślić. Świetnym pomysłem na organizację kobiecego wieczoru integracyjnego jest zorganizowanie dla pań kursu wizażu.

„Przez żołądek do serca”

Co prawda na kursie wizażu nie oferuje się jedzenia, ale działa on na panie bardzo podobnie – na pewno zdobędzie ich serca. Propozycji na realizację tego kursu może być wiele – wizaż to tak szeroki temat, że nawet kilkudniowe szkolenie nie pozwoli na zgłębienie wszystkich jego tajników. Sama definicja wizażu to szeroko pojęte artystyczne uwydatnienie zalet, a co za tym idzie – ukrycie wad urody za pomocą makijażu. W bardziej obszernym znaczeniu dotyczyć może również doboru fryzury i ubioru.  Co więc zaserwować paniom podczas kilkudziesięciominutowego kursu? Do wyboru mamy wiele możliwości.

Dwie propozycje

Ta pierwsza, dotyczyć będzie poznania umiejętności doboru kolorystyki do typu urody. Wbrew pozorom wiele pań ma problem z odpowiednim dopasowaniem odcieni do swojej skóry czy wyglądu oczu i twarzy. Dzięki takiemu szkoleniu, każda osoba dowie się jaki jest jej typ kolorystyczny oraz jakie barwy do niej pasują.  Dzięki temu panie nauczą się tak dobierać stylizację, aby wyglądać jak najbardziej korzystnie niewielkim nakładem pracy czyli wyborem samych ubrań. Podczas kursu wykorzystuje się specjalne chusty i ramy do analizy. Jeżeli to jednak będzie za mało, przyda się druga propozycja jaką jest makijaż biznesowy. Wbrew pozorom ta sztuka wcale nie jest taka prosta. Takie szkolenie pozwala na dobór odpowiednich kosmetyków do danego typu urody. Pokazuje tajniki ich używania i triki przyspieszające poranny makijaż przed wyjściem do pracy. Pokazane zostaną również dwa lub trzy makijaże krok po kroku, tak, aby każda z kobiet wyniosła z warsztatów jak najbardziej praktyczną wiedzę.

Dlaczego warto?

Panowie szczególnie sceptycznie mogą podejść do takiego pomysłu, jednak dla pań to bardzo ważny element dnia codziennego. Nie każda może pozwolić sobie na taki kurs, w tym codziennym zabieganiu i łączeniu pracy z obowiązkami domowymi. To doskonała możliwość na wykonanie przysłowiowego ukłonu pracodawcy w stronę pracujących pań. Do organizacji takiego kursu warto zaangażować agencję eventową. Nie dość że zadba o odpowiednie miejsce i jego przystosowanie do kursu, to zatrudni najlepsze stylistki. Dzięki takiej współpracy można liczyć na obniżenie kosztów organizacji poprzez rabaty jakie takie agencje posiadają na różne usługi. Jest jeszcze jeden powód dlaczego warto – nie ma nic piękniejszego niż praca i uśmiech szczęśliwych pań.