Eventy kulinarne charakteryzują się przede wszystkim jedzeniem i prezentacją potraw prezentowanych przez gwiazdę gastronomii lub osoby posiadające ogromne sukcesy w dziedzinie gastronomicznej. Aby jednak cały przekaz eventu nie skupiał się tylko na jedzeniu, warto urozmaicić go atrakcjami, które są poniekąd powiązane z branżą kulinarną, a czasami całkowicie odrębne od głównej tematyki.

 

Jakie atrakcje powinny znaleźć się na evencie kulinarnym?

Głównie, na eventach prezentowane są pokazy wyszukanych i sprawdzonych dań, które stworzyli najlepsi w branży. Uczestnicy chętnie obserwują przebieg pracy swoich faworytów i motywatorów, aby stać się coraz lepszym w swoim fachu. Chętnie biorą udział w różnych warsztatach gotowania, pieczenia czy tworzenia designu na talerzu, ale poza tymi umiejętnościami, powinni mieć także możliwość uczestniczenia w atrakcjach, które będą odskocznią od przyswajalnej wiedzy i uczenia się nowych przepisów. Tworzenie drinków i napojów bezalkoholowych własnej roboty, lodów czy dekoracji do tortów, pozwalą wykazać się kreatywnie i mogą być wprowadzone na event jako dodatkowa atrakcja.

Dodatkową atrakcją dla osób kochających gotowanie okażą się również warsztaty z dekoracji stołu, aranżacji wnętrz restauracji i kawiarni, gdzie uczestnicy sami będą mogli pomalować ścianę czy dobrać dodatki, dzięki którym powstanie kawiarnia eventowa lub restauracja jaka posłuży do zaprezentowania wszystkich przygotowanych dań na wieczornym bankiecie. Dobrym wyborem będzie także możliwość przeprowadzenia osobistego wywiadu z gwiazdami gastronomii i podpytania ich o nurtujące kwestie kulinarne.

Czym jeszcze uzupełnić event kulinarny?

Na wydarzeniu nie może zabraknąć stoisk, gdzie prezentowane będą współczesne i nowoczesne aranżacje kuchenne, sprzyjające gotowaniu i wielogodzinnej pracy w kuchni i w domu. Skierowanie tej oferty dla branży gastronomicznej oraz codziennego użytkowania i tworzenia przepisu we własnym domu, pozwoli być ze wszystkimi elementami wyposażenia kuchni na bieżąco. Na stoiskach powinien być zapreprezentowany także sprzęt i materiały w nowych technologiach. Dodatkową atrakcją będzie również możliwość zrobienia zdjęcia w różnych rodzajach fartucha i strojów gastronomicznych, możliwość przebrania się za maskotkę w kształcie ciastka, pizzy czy innego produktu spożywczego, a także bodypainting, dzięki któremu na twarzach uczestników zostaną namalowane ulubione owoce czy warzywa. Jako atrakcje można uzupełnić event przedstawieniem pokazu produktów w trakcie ich powstawania, np. produkcję wałków, warsztaty z lepienia gliny i tworzenia samodzielnych talerzy i misek ceramicznych, czy warsztaty z tworzenia origami.