Sala konferencyjna – czym kierować się przy wyborze?

2020-08-15T00:33:02+02:0005 sierpnia 2020|Agencja Eventowa, Konferencje|

Organizacja konferencji to duże, a przy tym dość problematyczne przedsięwzięcie. Już sam wybór odpowiedniej sali konferencyjnej może przysporzyć sporo kłopotu. A w końcu bez sali ani rusz, bo trzeba mieć gdzie tę konferencję zorganizować.

Wyobraź sobie dwie konferencje. Pierwsza z nich odbywa się w starym budynku, na dużej, choć zaniedbanej sali. Kilka godzin spędzasz na niewygodnym krześle. Choć prelegenci wygłaszają niezwykle inspirujące wystąpienia, Ty wciąż masz wrażenie, że coś jest nie tak, prawda?

Druga konferencja odbywa się z udziałem tych samych prelegentów. Tym razem jednak w nowoczesnym budynku, na przestronnej sali z wygodnymi fotelami. Zupełnie inaczej, prawda? Otoczenie i wygoda ma ogromny wpływ na to, jak odebrana zostanie konferencja.

Oczywiście jest to tylko kropla w morzu rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru sali konferencyjnej. Jakie kwestie mają równie istotne znaczenie?

Istotne kwestie

Wspomnieliśmy nieco o standardzie sali, ale to nie jedyna istotna kwestia. Wysoki standard i najnowocześniejsze udogodnienia na nic się zdadzą, jeśli sala nie będzie w stanie pomieścić wszystkich uczestników. Z tego względu tak ważne jest zorientowanie się w pierwszej kolejności na ile osób przystosowana jest sala.

Nie bez znaczenia jest również położenie sali. Konferencje najczęściej organizowane są w dużych miastach. Czasem wybierane są także ośrodki położone w niewielkiej odległości od miasta. Sale położone w większej odległości sprawdzą się w przypadku konferencji kilkudniowych, połączonych z noclegiem.

Warto dopytać także o zaplecze techniczne – między innymi sprzęt nagłośnieniowy czy oświetlenie. Jeśli jest to hotel dysponujący własną restauracją, można zapytać również o ewentualny poczęstunek dla gości zamiast cateringu zewnętrznego.

Zleć wybór sali profesjonalistom

Ilość rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze sali na konferencję Cię przytłacza? Zleć wybór sali konferencyjnej profesjonalistom. Zorganizowaliśmy już setki konferencji i znamy się na tym jak mało kto. Znajdziemy dla Ciebie idealną salę o wysokich standardach, dzięki czemu uczestnicy poczują się komfortowo i będą mogli skupić się na merytorycznej stronie organizowanej przez Ciebie konferencji.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE