Jubileusze organizowane są najczęściej z okazji okrągłej rocznicy firmy, ślubu czy urodzin. Jubileusze firmowe mogą być organizowane co roku lub w pełnych datach, dla podkreślenia rozwoju i wielkości firmy. Często są także organizowane dla pracowników lub zarządzających, kiedy obchodzą okrągłą rocznicę urodzin.

Jaki tort wybrać na jubileusz firmy?

Torty na jubileusz przeważnie są duże i charakteryzują się elegancją. Na jubileusze firmowe zaproszona jest duża ilość osób, poczynając od klientów, którzy  przez lata korzystali z usług lub produktów firmy, a także pracowników i kontrahentów, którzy byli współtwórcami budowania firmy i jej rozwoju. Najlepiej w takich okolicznościach prezentują się torty jednokolorowe lub złożone z kilku eleganckich, zachowawczych, biznesowych barw. Pokryte lukrem w kolorze granatowym, brązowym, białym, czarnym, pudrowego różu czy złotem, prezentują się bardzo elegancko wizualnie i podnoszą prestiż działalności. Im więcej gości na jubileuszu, tym większy musi być tort, więc jego elegancka forma, to podstawa, aby na zdjęciach i w kulminacyjnym momencie prezentował się dobrze. Takie olbrzymie torty, najczęściej przygotowywane są na jubileusz 20 lub 50-letnich firm, kiedy baza doświadczenia i ludzi jacy wnieśli swój wkład w rozwój firmy jest dosyć spora. Na torcie powinno znaleźć się logo firmy, informacja o rocznicy, nazwa firmy i ewentualne dekoracje w postaci kwiatów, a nawet produktu, którym zajmuje się dana firma.

Kształty tortów

Tort może przybierać także oryginalną postać. Nie musi mieć tylko formy prostokąta czy koła. Może być przygotowany do kształtu loga firmy, być tortem piętrowym, gdzie każda warstwa będzie charakteryzowała kolejny rok firmy, a może także odnosić się bezpośrednio do działalności np. w przypadku firmy budowlanej, stworzenie tortu w kształcie placu budowy, domu czy betonu, w którym zatopione jest betoniarka to oryginalny i interesujący motyw. Współczesne możliwości pokazują, jak tort będący dziełem sztuki, może stać się wspaniałą rzeźbą i atrakcją całego wieczoru czy jubileuszu, a jego kształt dostosowany do działalności marki zaprezentuje jej wielkość i kreatywne podejście do biznesu także na torcie. Artystyczne torty są przykładem tego, jak wiele można zaprezentować na deserze podczas jubileuszu.