Słodycze – kiedyś towar tak deficytowy, że cukierek dzieliło się na kilka części – teraz, coś co osładza nam życie prawie na każdym kroku. Ich dostępność sprawiła, że nie są już tak wyjątkowe. Jest jednak sposób, aby to zmienić – wystarczy wybrać się do manufaktury słodyczy.

„Charlie i fabryka czekolady”

Każdy kto widział ten film, mógł przenieść się chociaż na chwilę w krainę dzieciństwa. Teraz można to zrobić bez większych problemów – każda dobra agencja eventowa zorganizuje taką niezapomnianą wycieczkę albo do wspomnianej fabryki czekolady lub manufaktury słodyczy
i cukierków. Firmy, które specjalizują się w tego typu produkcji, mają odmienne sposoby wytwórstwa, w zależności od asortymentu jaki oferują. Te, które wykonywane są ręcznie będą na pewno największą atrakcją dla każdego wielbiciela łakoci.

Integracja na słodko

Jak sama nazwa wskazuje, integracja powinna jednoczyć ludzi, a nic nie sprawia tego lepiej niż wspólna praca nad smakołykami. Bo wizyta w takim miejscu to nie tylko możliwość spróbowania świeżo stworzonych produktów, ale również wzięcia udziału w warsztatach z tworzenia słodyczy. Przedsiębiorstwa, które na co dzień zajmują się ręcznym wytwórstwem, z reguły korzystają z jak najbardziej naturalnych składników. Odwiedzając takie miejsce, mistrzowie łakoci przeprowadzą uczestników eventu przez cały proces ich tworzenia, zademonstrują techniki wytwórcze i pokierują procesem wytworzenia przez każdego z uczestników jego własnego lizaka, cukierka lub czekolady. Miłą opcją jest fakt, że każda osoba może wykonać oryginalne słodycze o smaku skomponowanym według swojego uznania, wybierając z dostępnej listy. W Polsce można znaleźć manufaktury nadal korzystające z przepisów z XVII i XVIII wieku! Aby podkreślić firmowy charakter eventu, słodycze lub ich opakowania mogą być wykonane z logo przedsiębiorstwa.

Warianty słodkiej zabawy

Agencje mogą zorganizować bezpośrednią wycieczkę do którejś z manufaktur słodyczy. Mogą także, dla potrzeb imprezy, przenieść warsztaty w zupełnie inne miejsce. Oprócz zajęć z tworzenia łakoci, do wyboru mamy jeszcze słodki bar, który uświetni każdą imprezę swoim rozkosznym wyglądem. Wachlarz smaków i barw pobudzi zmysły i być może będzie inspiracją do działania.  Gdy podczas eventu nie ma czasu na wspólne wytwórstwo, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z samych pokazów tworzenia słodyczy. To bardzo widowiskowe, artystyczne przedsięwzięcie, które na pewno będzie miłym zaskoczeniem dla zgromadzonych gości.