Wybierając miejsce, które świetnie sprawdzi się w formie oryginalnej integracji, warto wziąć pod uwagę, nie tylko szalone projekty typu off – road czy wspinaczka. Nasz kraj, to tak naprawdę skarbnica ciekawych i zaskakujących miejsc, o których często nie dane było nam słyszeć. Tak jest również w przypadku Muzeum Ognia w Żorach. Nasza agencja eventowa dołoży wszelkich starań, aby wycieczka w to miejsce była naprawdę zaskakująca i integrująca.

Co znajdziemy w Muzeum Ognia w Żorach?

Już sam budynek muzeum potrafi wywrzeć niesamowite wrażenie. Bryła została tak zaprojektowana, że swoim wyglądem i barwą bardzo mocno nawiązuje do kształtu płomienia. Świadczy to także o nowoczesności tego miejsca, o czym przekonać się można wchodząc do środka. Muzeum to zawiera w sobie eksponaty związane z ogniem i energią. Jego założeniem jest podróż w czasie, od prehistorii do teraźniejszości. Świetnym określeniem dla tego miejsca będzie „centrum nauki”. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Najnowsze technologie pozwoliły na zorganizowanie multimedialnych prezentacji oraz punktów doświadczalnych. Każdy z uczestników wyprawy, będzie mógł na chwilę wcielić się w rolę szalonego naukowca, gdyż wnętrze tego budynku zostało tak zaprojektowane, aby każdy, indywidualnie mógł poznać „na własnej skórze” tajemnice nauki
o energii. Ścieżka edukacyjna muzeum składa się z kilku głównych punktów: Okiełznanie Żywiołu, Przez Antyki i Wieki Średnie, Pali Się, Obszar Duchowości oraz Mędrca Szkiełko i Oko. To wyjątkowe i mocno oryginalne miejsce powstało na pamiątkę tragicznych wydarzeń z 1702 roku, kiedy to znaczną część miasta Żory strawił ogromny pożar. Co roku organizowane jest także Święto Ognia, przypominające o tych przykrych chwilach z życia miasta.

Integracja w muzeum?

Integracja zorganizowana w tak fantastycznym i nowoczesnym muzeum jakim jest Muzeum Ognia w Żorach to gwarancja niesamowitych wrażeń. Nasza agencja posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji tego typu eventów, także obecność naszych animatorów, dodatkowo wpłynie na przebieg zwiedzania, włączając w nie elementy team – buildingowe. Dzięki temu uczestnicy nie tylko wrócą  do pracy odstresowani i w dobrych humorach, ale także pełni motywacji, z pozytywną dawką energii do działania.