Przy organizacji imprezy plenerowej trzeba pamiętać o kilku ważnych aspektach, na które nie zwraca się uwagi w przypadku imprez odbywających się w zamkniętych lokalach. Taki event ma bowiem nieco inny charakter, no i odbywa się na zewnątrz, na świeżym powietrzu, co sporo zmienia pod kątem organizacyjnym.

Odpowiednia lokalizacja

Impreza plenerowa powinna zostać zorganizowana w miejscu obszernym, w którym nie będzie ścisku między ludźmi. Jeśli ludzie musieliby się przeciskać przez tłum, to nie byłoby to zbyt zachęcające. Dlatego najlepiej znaleźć lokalizację, w której jest sporo miejsca i spokojnie zmieści się duży tłum oraz scena. Co ze sceną?

Przygotowanie sceny

Scena powinna być dopasowana wielkością do charakteru imprezy, ale powinna być na tyle duża, żeby zwracać uwagę publiczności. Na imprezach plenerowych zazwyczaj planowane są bowiem występy artystów i gdzieś muszą się one odbyć. Aby widzowie chętnie oglądali atrakcje na scenie, to musi być ona ustawiona w odpowiednim miejscu, aby była w pełni widoczna dla wszystkich. Oprócz tego trzeba oczywiście zadbać o scenografię, a więc wszystkie detale obecne znajdujące się na scenie.

Plenerowe atrakcje

Możliwość zorganizowania atrakcji to przewaga imprezy plenerowej nad imprezą w lokalu. W plenerze bardzo łatwo przygotować atrakcje, bo jest na to po prostu sporo miejsca i można ich zmieścić naprawdę dużo. Stąd na imprezach plenerowych atrakcje takie jak na przykład dmuchane zjeżdżalnie, mini golf, czy kopanie piłki do celu. Pomysłów jest wiele. Ważne tylko żeby nie zapomnieć o atrakcjach całkowicie.

Impreza w plenerze – pomoc agencji eventowej

Organizacja imprezy plenerowej tylko oz pozoru jest prosta. Trzeba zadbać o bardzo wiele elementów i detali, aby wszystko zagrało tak, jak należy, a to nie jest łatwe. Dlatego nasza agencja eventowa oferuje Ci pomoc w zaplanowaniu i przygotowaniu imprezy plenerowej od początku do końca. Nasze bogate doświadczenie sprawia, że potrafimy w profesjonalny sposób zadbać o wszystko, aby mógł cieszyć się z doskonałego eventu na świeżym powietrzu jako główny organizator.