Wyjazdy integracyjne to bardzo ważny element budowania trwałych i bliskich relacji w firmie pomiędzy jej pracownikami. Relacje te natomiast to kluczowy aspekt wpływający na jakość ich współpracy i ostatecznie – na zadowolenie klienta. Każda grupa powinna poznać się nie tylko na tle zawodowym, ale też dużo bardziej prywatnym. Idealną okazją ku temu są firmowe wyjazdy integracyjne, które mogą łączyć w sobie zabawę, ale także naukę, czyli poszerzanie kompetencji kadry. W tym artykule zebraliśmy kilka ciekawych miejsc na terenie kraju, które naszym zdaniem warte są odwiedzenia. Każde z nich wyróżnia unikalny dla danego miejsca klimat, który korzystnie wpływa na nastroje osób tam przebywających. Wybraliśmy 3 różne lokalizacje, rozsiane po całej długości kraju, dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Podziemia kredowe w Chełmie

Chełm na pierwszy rzut oka może nie wydać się miejscowością, która w jakikolwiek sposób wyróżnia się na tle pozostałych. Nie każdy jednak wie, że można tam zwiedzić tunele kredowe. To jedyne takie miejsce w Europie, dlatego zdecydowanie warto je zobaczyć. Oczywiście jest to tylko jedna z atrakcji całego wyjazdu, jednak świetnie sprawdzi się jako tzw. gwóźdź programu, czyli główna aktywność w trakcie kilkudniowego pobytu. W Chełmie można znaleźć wiele różnego rodzaju hoteli czy apartamentów, w których można zorganizować całą resztę wyjazdu firmowego.

Aktywny wypoczynek w Jastarni

Jastarnia to przepiękna nadmorska miejscowość, która swoim urokiem zachwyca zarówno latem jak i zimą. Aktywnie spędzony czas nad morzem, korzystając ze świeżego powietrza będzie bardzo cenny dla Twojej ekipy. Siatkówka plażowa czy zwykły wschód słońca będą doskonałą odskocznią od codziennej pracy. Wiele hoteli i pensjonatów tylko czeka, aby zorganizować dla Twojej firmy pobyt, podczas którego nie zabraknie wam niczego. W międzyczasie, w przerwie od plażowania można zająć się rozwojem, organizując np. prezentacje w sali konferencyjnej hotelu.

Może by tak pod gołym niebem?

Propozycja raczej dla młodych zespołów, chociaż kto wie… Spływ kajakowy i pole namiotowe. Ognisko, grill, klasyczny kemping. Świetna zabawa dla każdego z pewnością zbliży ze sobą całą drużynę. Opcja ta jest również budżetowa, co pozwoli urozmaicić taki wypad dodatkowymi atrakcjami. Miejsce, które warto zobaczyć to Ukta. Jest to mała mieścinka leżąca nad rzeką Krutynią, nieopodal Mrągowa. Spokojna, malownicza okolica pozwoli odprężyć się i przynajmniej na jakiś czas zapomnieć o pracy. Na rzece organizowane są mało wymagające spływy kajakowe, z którymi poradzi sobie każdy, kto chociaż odrobinę umie operować wiosłem.

Warto próbować nowości

Jeżeli co roku razem z członkami Twojego zespołu jeździcie w to samo miejsce, robicie poważny błąd. Zmiana otoczenia potrafi skutecznie uchronić od rutyny, która mimo że jest w życiu ważna, wymaga częstego jej łamania. Następny wyjazd spróbuj zorganizować inaczej, a na pewno docenią to wszyscy pracownicy.