Escape room’y szturmem zdobyły serca Polaków, ciesząc się bardzo dużą popularnością. Kilka lat temu, kiedy nieśmiało wchodziły na polski rynek mało kto sądziłby, że zamykanie się z grupą ludzi w pokoju i odgadywanie zagadek tak by z niego wyjść aż tak przypadnie do gustu polskiemu społeczeństwu. Rozrywka ta rzecz jasna bardzo popularna jest na Zachodzie Europy. W miarę popularyzacji escape room’ów, ich twórcy zaczęli być coraz bardziej kreatywni. Można bowiem bez problemu znaleźć pokoje związane z  najpopularniejszymi dziełami popkultury, takie jak na przykład Gra o Tron, czy też Sherlock Holmes. Powodzenie tej zabawy w naszym kraju jest bardzo dobrą oceną polskiego społeczeństwa, ponieważ dowodzi to temu, że czerpie ono radość także i z intelektualnych, mniej mainstreamowych rozrywek.

Escape-room jako atrakcja na imprezę firmową

Nie warto zapominać o tym, że pobyt ekipy w escape room’ie niesie za sobą duże walory integracyjne. Grupa musi bowiem sobie zaufać i liczyć na siebie i swoje umiejętności. W przeciwnym razie nie wydostanie się z pokoju na czas i nie rozwiąże wszystkich przygotowanych zagadek. Dlatego też escape room to znakomita rozrywka na imprezę firmową. Oprócz integracji, pobyt teamu w takowym zamkniętym pokoju będzie niósł ze sobą znamiona team buildingu. Dobre relacje między pracownikami są opłacalne nie tylko dla nich. Także szefostwo firm dokłada wielu starań, aby ich podwładni znali swoje mocne strony, ale i przede wszystkim te słabe. Dzięki pobycie firmowego teamu w escape room’ie będzie to z pewnością możliwe.

Organizacja escape room na imprezie integracyjnej razem z profesjonalistami

Wydawać by się mogło, że bardzo trudne jest zaaranżowanie konkretnej przestrzeni pod escape room. Nic bardziej mylnego. W tej kwestii warto zaufać specjalistom i niejako przekazać organizację takowego pokoju na ich barki. Na rynku istnieje wiele agencji eventowych, które na co dzień zajmują się przygotowywaniem tego typu atrakcji na imprezy firmowe. Jedną z takowych jest WHATEVENT, czyli zespół profesjonalistów, dla których codzienne wyzwania wiążące się z organizacją eventów są pasją i kreatywną zabawą. Warto wobec tego powierzyć los swoich pracowników w ręce specjalistów w dziedzinie przygotowywania firmowych imprez integracyjnych. Należy pamiętać, że może mieć to bezpośredni wpływ na polepszenie atmosfery w biurze.