Impreza integracyjna o tematyce biesiadnej nie może obejść się bez biesiady przy ognisku.  Często ognisko wydaje się zwykłym spędzeniem czasu przy ogniu, ale nie każdy ma możliwość odpoczynku i relaksu na co dzień w takiej formie, gdzie jest to zorganizowane właśnie spotkanie przy ognisku. Ognisko zawsze łączy ludzi i pozwala wspólnie porozmawiać o sobie, swoim życiu i wymienić się spostrzeżeniami na temat firmy, zawodu czy hobby. Każdy wyjazd integracyjny organizowany w plenerze lub w miejscu z większą ilością przestrzeni, ma możliwość zorganizowania imprezy integracyjnej przy ognisku. Co powinno się na niej znaleźć, aby realizacja ogniska była udana, i nie okazała się tylko monotonnym siedzeniem wokół  paleniska? O tym poniżej.

Dlaczego warto zorganizować ognisko na imprezę integracyjną?

Duże ognisko ze wszystkimi uczestnikami, na którym będą pieczone i smażone kiełbaski, mięso, steki, pianki, ziemniaki czy inne posiłki, i wszystko otoczone wygodnymi siedziskami,  muzyką dostosowaną do biesiadnego stylu lub tematyki imprezy, to możliwość rozpoczęcia wspólnego poznawania siebie w bardzo romantycznym i wyciszającym klimacie. Urok ogniska zawsze przyciąga ludzi i skłania do bliższego poznania się. Uzupełnieniem takiego ogniska mogą być dodatkowe atrakcje, które jako aktywny wypoczynek uzupełnią smakowanie pieczonych i smażonych produktów i długich rozmów. Jest to świetne rozwiązanie do budowania teambuildingu, integracją pracowników i rozluźnienia się właścicieli firmy, szefostwa, kadry zarządzającej biznesem.

Jakie atrakcje można dodać do biesiady przy ognisku?

Kiedy ognisko rozpoczyna się dosyć wcześnie i nie ma jeszcze w pełni zaciemnionego nieba, można do atrakcji dodać strzelanie z łuku, bębniarzy, a po zmroku pokazy ognia, czy pokazy chodzenia po ogniu, z którego mogą skorzystać także uczestnicy we wsparciu i zabezpieczeniu przez wykwalifikowanych pracowników tego przedsięwzięcia. Atrakcją po zachodzie słońca może być także walka na miecze świetlne, gdzie aktorzy, zaprezentują walki inspirowane gwiezdnymi wojnami, a następnie dadzą uczestnikom ogniska możliwość jak to zrobić samodzielnie. Atrakcja będą również podniebne lampiony, które zostaną wypuszczone na zakończenie wspólnego biesiadowania przy ognisku. Przy większym składzie osób w terenie można zarażać także tańczące fontanny, które pod wpływem światła, dają ogromne efekty wizualne.