Eventy miejskie coraz bardziej zyskują na popularności. Gdy miasto ma do zaoferowania ciekawą historię, wyprawa taka oprócz funkcji integracyjnej, pełni także funkcję turystyczno – krajoznawczą. Nasza firma jako jedna z najlepszych w tym temacie przygotuje specjalnie dla was fantastyczny scenariusz takiej wyprawy do małopolskiego Tarnowa.

Co warto zobaczyć w Tarnowie?

Historia tego miasta sięga 1309 roku, gdy to wieś rycerska Tarnów Wielki zmieniła się w miasto Tarnów. W 1331 roku otrzymało przywilej lokacyjny i natychmiast rozpoczęto tam budowę zamku. Aktualnie niestety z tej pięknej rezydencji pozostały tylko ruiny, jednak nadal możemy podziwiać wygląd średniowiecznego rynku i zachowany po dziś dzień układ miasta. Najstarszy zachowany tam dom pochodzi z 1524 roku. W muzeum diecezjalnym podziwiać możemy gotyckie portale i obramowania okienne, a także fragmenty polichromii i drewniane stropy. Ważną częścią społeczności w dwudziestoleciu międzywojennym byli Ukraińcy, którzy mieli tutaj nawet swój rząd – Ukraińskiej Republiki Ludowej. Zakładali własne szkoły, sklepy i działali charytatywnie. Również dużą część mieszkańców stanowili Żydzi. W co wręcz trudno uwierzyć, to w bardzo dobrym stanie zachował się kirkut żydowski z końca XVI wieku. Ocalały także żydowskie cmentarze, kryjące nagrobki nawet z XVII wieku. Tarnów był pierwszym miastem odzyskanym spod rozbiorów w 1918 roku, a także jednym z pierwszych, w których rozpoczęła się druga wojna światowa – 28 sierpnia 1939 roku, na dworcu wybuchła tam bomba podłożona przez nazistów.

Idealne miejsce na imprezę integracyjną?

Tak! Mimo bardzo wojennej historii miasto ma w sobie wiele ciekawych rzeczy, które warto odkryć. Nasza agencja tak przygotuje scenariusz integracji, że osoby uczestniczące w niej, będą miały okazje zobaczyć i poznać to miasto z jak najlepszej strony. Wyprawę zaczniemy od podziału na grupy, wyłonieniu lidera każdej z nich i przydziale przewodnika. Reguła zabawy będzie zbliżona do gry miejskiej. Tutaj wariantów też jest sporo – drużyny mogą zbierać informacje pomagające odkryć hasło, mogą być to zadania związane ze zdobywaniem wskazówek co do rozszyfrowania mapy wskazującej położenie skarbu. To tylko niektóre z opcji – po kontakcie z naszą agencją, wspólnie ustalimy co dla waszej firmy będzie najbardziej odpowiednie.