Dla wszystkich miłośników ciszy i spokoju naszą propozycją będzie zorganizowanie firmowego eventu w małej wsi Chabówka w województwie Śląskim. Powierzając nam organizację takiej wyprawy, nie musisz martwić się o brak atrakcji.

Skąd się wzięła lokomotywa?

Koniec XIX wieku był bardzo rozwojowy dla Chabówki. Powstała tam duża lokomotywownia – w okresie świetności i popularności wozów parowych, stało ich tam przeszło osiemdziesiąt. Większość z nich została wyprodukowana w drugiej połowie XX wieku. Z czasem niestety te piękne maszyny wyparły silniki napędzane elektrycznie. Dzięki temu przykremu dla parowozów rozwojowi wydarzeń, w Chabówce powstał poświęcony im skansen. Aktualnie znajduje się tam pięćdziesiąt jeden parowozów, z czego aż osiem jest nadal sprawnych. Prawdziwym skarbem w tych zbiorach jest najstarszy w Polsce parowóz TKb – 1479 wyprodukowany w 1878 roku. Nie mogło w tym miejscu zabraknąć również wagonów osobowych i towarowych przeznaczonych do tego typu maszyn. Ogólnie zgromadzono w skansenie sto trzydzieści pięć maszyn różnego przeznaczenia. Prawdziwym hitem tego miejsca jest przerobione na drezynę auto, które chyba każdy pamięta – mowa tutaj o kultowej Warszawie. W zależności od założonych kół porusza się albo po szynach, albo po asfalcie. Oprócz tego skansen oferuje zwiedzanie zabytkowych budynków w tym hali lokomotywowni. Parowozy ze skansenu często zostają wypożyczane do filmów czy też nawet teatrów w kraju i za granicą.

Organizacja imprezy integracyjnej

Sama organizacja zwiedzania nie jest niczym nadzwyczajnym, ale ubranie jej w konkurencje związane z lokomotywami, pobudzające do współpracy, sprawności fizycznej i logicznego myślenia to już nasza specjalność. Dodatkowo zagwarantujemy przejażdżkę zabytkową lokomotywą. Pamiętać tu trzeba, aby mieć na sobie przewiewne i lekkie ubrania, gdyż napędzane węglem parowozy przysporzą sporej dawki dosłownie gorących wrażeń. Oprócz wizyty w skansenie naszą propozycją będzie jeszcze stadnina koni huculskich. To wyjątkowa rasa, której warto przyjrzeć się bliżej. Na pierwszy rzut oka wyglądające jak niezdary koniki miło zaskoczą swoim charakterem podczas jazdy. Taka dodatkowa rozrywka na pewno będzie miłym akcentem podczas zwiedzania samej Chabówki jak i jej okolic.