Ogień i światło zawsze robią ogromne wrażenie na każdej uroczystości czy w każdym miejscu publicznym. Pokazy z użyciem ognia zawsze odbywają się na zewnątrz, dla bezpieczeństwa uczestników i budynków. Ogień rozgrzewa się bowiem na tyle mocno, że dla zabezpieczenia otoczenia musi być obserwowany, a także dopilnowywany, aby nie rozszedł się zbyt mocno i nie spowodował niepotrzebnych szkód.

Dlaczego warto zorganizować pokaz spacerów po ogniu na festynie?

Spacer po ogniu to bardzo widowiskowa atrakcja, którą można zaaranżować, zarówno w dzień, jak i późnym wieczorem czy nocą. Żarzący się ogień, po którym przechodzi osoba zajmująca się atrakcją na co dzień, pokazuje, że ogień nie powoduje uszkodzenia ciała, nawet przy dłuższym staniu w jednym miejscu. Chętne osoby, które chcą spróbować jak to jest przejść żarzącym się ogniem i poczuć na własnej skórze jak mocno gorący jest to żar,  zachęcani widokiem przejścia po ogniu prowadzącego, przełamują się, aby spróbować własnych sił w tym oryginalnym spędzeniu czasu. Przejście po ogniu najczęściej odbywa się na leżącym materiale, który tylko w niektórych miejscach może zacząć płonąć. Dzieje się tak, ponieważ kiedy ogień byłby zbyt duży, przejście byłoby utrudnione i niebezpieczne, jeżeli dostałoby się na przykład do ubrania. Wytyczenie ciągu pieszego z ognia daje także niezwykły efekt wizualny, szczególnie jeżeli takie przejście jest długie. Żar ciekawie prezentuje się po zachodzie słońca, o nie oznacza, że w ciągu dnia nie może być zrealizowana tak atrakcje.

Przestań jest do tego bardzo dobrym miejscem, ponieważ najczęściej odbywa się w plenerze i zawiera wiele atrakcji o aktywnej i biernej formie. Można uznać, że ogień jest formą bierną, ale aktywne przejście, pokazuje, że czasami potrafi także zmęczyć fizycznie.  Osoby, które odważą się na przejście, dostają dużo pozytywnej energii, ponieważ przełamują swoje bariery i lęki, nie tylko związane z ogniem, ale także z podejmowaniem życiowych wyborów czy nabrania większej odwagi.

Jakie atrakcje można dodać do spacer po ogniu?

Festyn może przyciągać odbiorców różnymi atrakcjami a ogień może mieć swoje własne wytyczone miejsce pod różne aktywności związane z ogniem.W przestrzeni festynu może być przestrzeń na przechodzenie przez ogień, ale także pokazy Fire Show i wspólne ognisko, przy którym będzie można piec kiełbaski czy inne smakołyki. Można także pokazać w tym samym miejscu pokazy straży pożarnej, która gasi ogień na co dzień. Festyn umożliwia prezentację takich form w jednym miejscu, a jako podsumowanie, dodatkowym elementem z ogniem w roli głównej może być wypuszczenie lampionów do nieba.