Wikingowie słynęli przede wszystkim z mocnego charakteru, przygód i wyróżniających ich strojów. Ubrania, były dostosowane do klimatu, w którym żyli, a rozrywki do ich upodobań i tradycji.

Jeżeli masz ochotę choć na moment stać się jednym z nich, to zaraz pokażemy Ci, jak urządzić imprezę w stylu Wikingów i sprawić, by było to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju – pełne emocji, atrakcji oraz niezapomnianych przygód. Zaczynamy!

Przebrania i stroje na event

Bez odpowiednich strojów ta impreza nie może się odbyć. Przywdziej charakterystyczne stroje, czyli ogromne czapki z futrem, ubrania ze skór zwierząt, białe, jedwabne koszule, buty do kolan i oczywiście niezbędne narzędzia do łowienia i toczenia walk. Pamiętaj również o warstwowym zakładaniu ciuchów, tak jak mieli to w zwyczaju Ci skandynawscy wojownicy. Teraz pora na przygotowanie atrakcji, godnych każdego, silnego wikinga.

Atrakcje na imprezę

Wikingowie słynęli przede wszystkim z umiłowania do polowań i rozgrywania walk oraz rabieży. Tutaj możecie inspirować się ich pomysłami. Zorganizować różne turnieje, polowanie na dziczyznę, łowienie ryb czy przesiadywanie przy grach planszowych w towarzystwie rozgrzewającego wina i palącego się w kominku ogniska. Podkręćcie atmosferę, udając napadającym na wioski i zdobywajcie łupy – jedzenie, elementy dekoracyjne, czy monety.

Scenografia eventu

Podobnie, jak w obecnym skandynawskim stylu, królują skóry, dywany, narzuty, drewniane elementy dekoracyjne i wypoczynkowe oraz gliniane naczynia. Możecie również zorganizować kominek lub ognisko, czy rozpalić grilla. Idealnym oświetleniem będą oczywiście świece i lampy naftowe.

Kuchnia wikingów

W kuchni wikingów muszą się znaleźć ryby oraz owoce morza, którym zawdzięczali oni swoją rozbudowaną posturę, siłę i energię. Nie obędzie się również bez dzikiego mięsa, pieczone na ogniu – renifera. Dobrym pomysłem będzie również zupa z żółtej fasoli ze słoniną i cebulą. Kolejnym przysmakiem wikingów są śledzie oraz cielęce mięsiwa. Napoje wikingów to piwo, bezalkoholowe trunki oraz mleko, czy grzane wino.