Charakteryzacje w postaci malowania twarzy, choć kojarzą się raczej głównie z eventami dla dzieci, mogą także stać się nietuzinkową atrakcją na imprezie tematycznej. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji tematycznych charakteryzacji i podpowiadamy, kiedy warto zdecydować się na tego typu urozmaicenie.

Malowanie twarzy – dla kogo?

Jak już wspomnieliśmy, malowanie twarzy zwykle bywa elementem przyjęcia dla dzieci, dzięki któremu mogą one upodobnić się na przykład do ulubionych zwierzątek czy postaci z bajek. Obalamy to przekonanie, mimo że oczywiście skojarzenie jest jak najbardziej trafne, i rozszerzamy je na różnego rodzaju eventy tematyczne. Odpowiednio dobrane charakteryzacje stanowią fantastyczne uzupełnienie kreatywnych kostiumów, które z kolei wpasowują się w klimatyczne dekoracje wchodzące w skład dopracowanej scenografii. Takie zestawienie pozwala na wykorzystanie maksimum potencjału imprezy tematycznej dzięki uzyskaniu nastrojowej atmosfery.

Pomysły na tematyczne charakteryzacje

Charakteryzacje tematyczne co do zasady ściśle współgrają z motywem przewodnim wydarzenia. Jeżeli jeszcze go nie określiłeś lub wybrałeś go, ale niekoniecznie masz pomysł na pasujące do niego malunki twarzy, oto krótka lista, które może Cię zainspirować:

  • fantastyczne stworzenia, np. elf, wróżka, troll, smok;
  • superbohaterowie, np. Spider-Man, Batman;
  • postacie z filmów i seriali, np. uczniowie Hogwartu, postacie z serii Star Wars;
  • postaci historyczne, np. Kleopatra, faraon;
  • znane postaci show-biznesu, np. Marylin Monroe;
  • zombie na imprezę w klimacie postapokaliptycznym;
  • pokryte łuskami stworzenia inspirowane podwodnym światem;
  • stworzenia w klimacie science fiction, np. kosmici, obcy, androidy, cyborgi.

Bez względu na to, czy poszukujesz animatorów na zabawę dla dzieci, którzy stworzą na ich buziach arcydzieła, czy może jednak organizujesz imprezę tematyczną, na której obowiązują klimatyczne przebrania i potrzebujesz profesjonalisty – chętnie Ci pomożemy. Specjalizujemy się w kompleksowym tworzeniu planów wydarzeń i ich realizacji, a do każdego projektu podchodzimy z zaangażowaniem. Nie zwlekaj dłużej – zadzwoń (786 222 223) lub napisz (kontakt@whatevent.pl) i przekonaj się o jakości naszych usług.