Dużo organizatorów eventów uważa, że event powinien charakteryzować się elegancją, klasyką, biznesowym podejściem, i wręcz stylem prosto z biznesowych korporacji. Najciekawsze eventy to jednak te, które charakteryzują się luzem, zabawą, dużą ilością atrakcji i merytorycznymi konferencjami, które nie są nużące. Są skondensowane i w krótki sposób przedstawiają dane problemy, w taki sposób jak opowiada tytuł danej prelekcji. Eventy są najczęściej organizowane powyżej 50 osób, stąd też każda z tych osób posiada inne oczekiwania. Bierna oraz monotonna wystawa, może powodować, że uczestnicy wydarzenia będą wychodzić wcześniej niż zakładali organizatorzy. Nie będą bowiem chcieli tracić więcej czasu na zbyt mało atrakcyjną organizację.

Jak  przekonać uczestników eventu o słuszności wzięcia udziału w wydarzeniu?

Wszystkie atrakcje, zarówno te sportowe jak i manualne oraz technologiczne, przyciągają uwagę na eventach. Technologia i interakcje, są jednak dużą ciekawostką, nawet wtedy kiedy są już przez ludzi znane. Takim rozwiązaniem są okulary VR, które w jednej chwili mogą przenieść uczestników eventu w wirtualny świat, gdzie odkryją nowe pokłady swoich umiejętności wirtualnego świata. Okulary VR są tak innowacyjnym rozwiązaniem, które pozwala wprowadzić człowieka w wirtualną przestrzeń, że po ich ubraniu można stracić nawet grunt pod nogami. W trakcie użytkowania człowiek odczuwa jakby całkowicie znalazł się w wirtualnym świecie. Okulary mogą zatem pokazać jak to jest spadać, lecieć, a nawet zostać pszczołą, która przelatuje pomiędzy kwiatami. W zestawieniu z huśtawką czy hamakiem, efekt okularów jest jeszcze większy, a widok świata z takiej perspektywy to również niezwykła reklama dla branż znajdujących się na evencie i sposób na przeniesienie uczestników w inny wymiar i możliwość zaproponowania im ekscytujących wrażeń. Taka odskocznia w trakcie przerwy pomiędzy prelekcjami, a nawet możliwość skorzystania z okularów VR przez większą ilość osób w tym samym czasie, będzie atrakcją zarówno dla tych, którzy okulary ubiorą, jak i dla tych, którzy będą ich obserwować. Będzie można zobaczyć jak gestykulacje i sposób poruszanie się ciała względem tego co widzą wszyscy uczestnicy na ekranie jest wynikiem wirtualnej rzeczywistości. Okulary przyciągną dużą ilość odbiorców i zagwarantują, że zabawa będzie wyśmienita.

Co można zobaczyć przez okulary VR na evencie?

Aplikacja, a także interaktywna gra, w której wezmą udział uczestnicy, może nie być kompletnie związana z tematyką imprezy czy branży z jaką się mierzy, a może być specjalnie przygotowana pod daną markę czy miejsce. W ten sposób uczestnicy imprezy mogą przechodzić korytarzami w jakich się znajdują, ale obrazującej grę wirtualną. Mogą latać po kosmosie, gdzie znajduje się logo firmy, która  pokazuje grę na okularach VR.  Wrażenia z okularów i tego co zobaczył uczestnik imprezy, zostaną w pamięci na długo i będą przekazywane marketingiem szeptanym do innych osób.