Imprezy integracyjne najczęściej odbywają się poza miastami, w których mieszkają uczestnicy imprezy lub w samym centrum dużych miast, kiedy impreza integracyjna jest jednodniowa lub tylko wieczorowa. Kiedy impreza integracyjna może przenieść się w inne lokalizacje, np. do miejscowości nadmorskiej, warto przygotować ją wcześniej i nadać plan imprezy, który pozwoli uczestnikom odkryć nowe miejsca i spędzić miło czas. Taką integrację zdecydowanie lepiej wszyscy zapamiętają niż tylko wieczorna impreza czy spotkanie na warsztatach i szkoleniach skierowanych pod zawód jaki wykonują przybyli goście.

Dlaczego warto wybrać się do parku miniatur?

Impreza integracyjna w Międzyzdrojach, to rozwiązanie, które zawsze się sprawdza.  Dostępne są tu bowiem atrakcje dla miłośników wypoczynku biernego i aktywnego.  Istniejący w Międzyzdrojach Bałtycki Park Miniatur, poniekąd łączy w sobie jedno i drugie.  Do parku można dojechać mini autobusem z centrum Międzyzdroji oraz popularnego  deptaku i promenady przy Alei Gwiazd. Można także dostać się na pieszo, autokarem lub samochodem, i spędzić w nim cały dzień. W przeciwieństwie do innych Parków Miniatur, w których można zobaczyć tylko miniaturowe budowle, Bałtycki Park Miniatur oferuje znacznie więcej atrakcji. Liczne miniatury są tak wkomponowane w krajobraz, że ma się wrażenie jakby gigantyczny człowiek wszedł do prawdziwego miasta. Miniaturowe postacie wchodzące do zamków i pałaców, leżakujący nad wodą i nad morskim brzegiem,  obserwatorzy stateczków pływających po Morzu Bałtyckim, a nawet kierowcy lub pasażerowie kolejki, to wszystko postacie, które są minimalne. Te wszystkie składowe parku miniatur są chętnie fotografowane przez zwiedzających. Historia każdego budynku przekazywana jest przez osoby oprowadzające, co wprowadza odwiedzających w świat ciekawostek, historii i informacji o lokalizacji każdej miniatury w prawdziwym świecie. Tylko tu można zobaczyć życie zminiaturyzowanych ludzi, które jest bardzo bogate w atrakcje i niesamowicie inspirujące. Można również popatrzeć na ruchomą kolejkę i życie, które toczy się wokół niej. Bałtycki Park Miniatur, po wycieczce po miniaturach i miniaturowym świecie pełnym  ciekawostek powiązanych z każdą istnieją w parku miniaturą, oferuję także wypoczynek na świeżym powietrzu w swojej kawiarence ze wspaniałymi smakołykami i pyszną kawą.

Takie podsumowanie integracji na pewno będzie wielką niespodzianką i każdy wyjdzie ze spotkania bogatszy o wiedzę, bogatszy o nowe doświadczenia, i zafascynowany tym w jak interesujący sposób można stworzyć oryginalną przestrzeń publiczną, do której chce się wracać.