Sporty zimowe kojarzą się z nartami i łyżwami. Jednak w miesiącach wiosenno – letnich, pogoda zachęca do nieco innego spędzania czasu. Jednym z takich pomysłów może być zamiana łyżew na rolki.

Gdzie jeździć na rolkach?

W Polsce mamy szereg tras rowerowych, po których możemy również jeździć na rolkach. Jednak organizacja imprezy na takiej trasie jest raczej wątpliwym pomysłem. Są jednak możliwości, które zagwarantują świetną zabawę na kółkach nawet gdy pada deszcz. Mowa o coraz bardziej popularnych rolkowiskach. To fantastyczne miejsca, które oferują tysiące metrów kwadratowych powierzchni specjalnie przystosowanej do jazdy na rolkach i wrotkach. Jak wiadomo ośrodki sportu są różne – dobra agencja eventowa dostosuje wybór miejsca do ilości osób biorących udział w imprezie. Uczestnicy nie muszą posiadać własnych rolek – większość obiektów wyposażona jest w wypożyczalnie sprzętu. Mowa tutaj również o ochraniaczach i kaskach. Kto boi się jeździć na kółkach ułożonych w linii prostej, zawsze może wybrać wrotki. Są dużo łatwiejsze w obsłudze i mniej wywrotne. Dlatego właśnie rolkowisko jest świetnym miejscem dla każdej osoby, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania w sztuce jazdy na przyczepionych do butów kółkach.

Przebieg imprezy

Gdy grupa pojawi się na miejscu, następuje czas na dopasowanie sprzętu i przebranie się. Na płycie rolkowiska odbywa się przywitanie przez grupę animatorów – instruktorów. Dzielą oni na grupy przybyłych uczestników, w zależności od ich umiejętności. Powstają zespoły nowicjuszy, dla których przygotowane jest szkolenie z nauki bezpiecznej jazdy. Kolejna grupa zajmie się ćwiczeniem swoich dotychczasowych umiejętności wykonując slalomy. Następna może odważyć się na nieco agresywniejszą jazdę. Gdy zajęcia te zostaną już przeprowadzone, animatorzy zaproponują inny podział grup, aby można było rozegrać mecz hokejowy na rolkach. Wyśmienitą zabawę zakończy podsumowanie wyników i uroczyste wręczenie nagród zwycięskiej drużynie. Tak przygotowana impreza nie tylko pozwoli pokonać co niektórym własne słabości, ale przede wszystkim pozwoli na zbudowanie pozytywnych emocji wśród uczestników. Współpraca, którą będą musieli się wykazać zaowocuje w przyszłości. Wysiłek fizyczny dodatkowo bardzo dobrze wpłynie na samopoczucie i pozwoli się odstresować. Taki event może również zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu. Być może niektórzy odkryją w sobie nową pasję?