Scenografia na konferencję – dlaczego jest tak ważna?

2020-08-15T13:33:00+02:0016 sierpnia 2020|Agencja Eventowa, Konferencje, Scenografia|

Scenografia kojarzy się w głównej mierze z koncertami, przedstawieniami czy imprezami tematycznymi. O scenografiach na konferencje mówi się stosunkowo niewiele, co jest błędem, bo są one równie ważne.

Sama część merytoryczna, nawet świetnie przygotowana, może zostać przyćmiona przez brak odpowiedniej scenografii albo przez scenografię, która będzie kompletnie niedopasowana. 

Otoczenie i jego wystrój ma duży wpływ na odbiór danej sytuacji. Inaczej ludzie czują się w pięknych wnętrzach, gdzie wszystko jest do siebie dopasowane, zupełnie inaczej w zaniedbanych pomieszczeniach, nawet jeśli przebywają wciąż z tymi samymi osobami. Uczestnicy konferencji na pewno zwrócą uwagę na wystrój sali. Sam, jako uczestnik innych konferencji, na pewno również zwracałeś uwagę na otoczenie, w którym się znajdowałeś, nawet mimowolnie.

Konferencja – zadbaj o swój wizerunek

Sposób, w jaki zostanie odebrana zorganizowana przez Ciebie konferencja, będzie rzutował na późniejszą opinię o Tobie, jako o organizatorze. Budowanie pozycji zajmuje długie miesiące, czasem nawet lata. Czy warto to wszystko naruszyć przez jedną, nie do końca dobraną, scenografię konferencji? Z pewnością nie.

Konferencja to szansa na pokazanie się większemu gronu odbiorców niż dotychczas. To także szansa na to, aby dobra opinia o Twojej firmie rozniosła się dalej, a renoma Twojego przedsiębiorstwa wzrosła. W końcu konferencja to idealna okazja, aby zaprezentować się ze strony eksperta w danej dziedzinie, szczególnie jako jej organizator. Profesjonalna scenografia będzie niczym wisienka na torcie stanowiła idealne dopełnienie merytorycznej części konferencji.

Na co zwrócić uwagę podczas organizacji scenografii na konferencję? Przede wszystkim na salę i jej wystrój. Zadbane, eleganckie wnętrze sprawi, że uczestnicy będą postrzegać Cię jako profesjonalistę już od momentu wejścia na salę. Warto zadbać także o plakaty lub ulotki z planem konferencji czy banery z ciekawostkami na temat poruszanego podczas konferencji tematu.

Whatevent – profesjonalna scenografia

Właśnie przygotowujesz konferencję i zależy Ci na tym, aby scenografia w pełni oddawała Twój profesjonalizm? Zadbamy o scenografię na Twoją konferencję od A do Z – wystrój, plakaty, banery, światła – wszystko idealnie dopasowane do tematu przewodniego. Skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się resztą.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE