Góry skrywają w sobie wiele tajemnic. Każde ich pasmo jest wyjątkowe i urzeka zupełnie czymś innym. Śmiało możemy pokusić się o stwierdzenie, że górskie szczyty mają w sobie szczyptę magii. To właśnie niezwykły górski klimat sprawia, że wyjazdy firmowe są tak często organizowane w te strony.

Tym razem na naszym celowniku znalazły się Rudawy Janowickie, czyli wschodnia część Sudetów Zachodnich. Ich północno-zachodnia część nazywana jest Górami Sokolimi, zaś zachodnia nosi nazwę Wzgórz Karpnickich. Co skrywa w sobie to górskie pasmo?

Niezwykłe Miejsca w Rudawach Janowickich

Jednym z ciekawszych miejsc w Rudawach Janowickich jest pole blokowe. Znajduje się ono na Skalniku. Pole blokowe to miejsce pokryte skałami w kształcie bloków. Trzeba przyznać, że wygląda to niezwykle. Z pola blokowego rozciąga się również wspaniały widok na pozostałą część Rudaw.

Warty zobaczenia jest również Skalny Most znajdujący się w Dolinie Janówki. Są to dwie potężne skały połączone ze sobą właśnie skalnym mostem. Skalny Most powstał naturalnie, bez ingerencji człowieka. Jest to naprawdę niesamowity widok.

Wspaniałe widoki zapierające dech w piersiach podziwiać można z punktu widokowego Sokolik. Sokolik składa się z dwóch skał – Sokolika Dużego oraz Sokolika Małego. Na szczyt tych niezwykłych skał prowadzą żeliwne schody. Gwarantujemy, że widok z tego punktu jest wprost bajeczny!

Będąc w Rudawach Janowickich warto również zobaczyć Kolorowe Jeziorka. Znajdują się one na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego, niedaleko Wieściszowic. Każde z trzech jeziorek ma inny kolor – purpurowy, błękitny i zielony. Kolorowe Jeziorka to całkowicie naturalne zbiorniki. Swoje magiczne kolory zawdzięczają związkom chemicznym znajdującym się w tamtejszych glebach.

Rudawy Janowickie w Whatevent

Przyznaj, że Rudawy Janowickie mają w sobie to coś. Magiczne szczyty, zapierające dech w piersiach widoki, jeziora w kolorach tęczy – wyjazd firmowy w te strony to gwarancja porządnego wypoczynku na łonie natury i niezapomnianych wrażeń!

Skontaktuj się z nami, a zorganizujemy wyjazd firmowy dla Ciebie i Twojego zespołu w te malownicze strony. Zadbamy o to, abyście odwiedzili najpiękniejsze zakątki Rudaw Janowickich. Jednego jesteśmy pewni – będzie pięknie!