Poszukiwanie skarbów, odkrywanie nowych miejsc, czy przedmiotów i ogrom fantastycznych przygód. Impreza w stylu archeologicznym to idealny pomysł na oderwanie się od rzeczywistości i świetne spędzenie czasu. Impreza integracyjna w firmie? Idealny plan na nią to właśnie taki event. Ale jak go zorganizować? O czym pamiętać? Jakie atrakcje zapewnić uczestnikom? Poznaj odpowiedzi na te pytania!

Impreza archeologiczna od podstaw

Wystawienie takiego eventu zawsze zaczynamy od przygotowania profesjonalnej scenografii. W przypadku tematyki archeologicznej może to być, na przykład makieta jaskini, wykopalisko, skrzynia ze skarbami lub makiety starych domów, jeżeli chcemy też zamienić wydarzenie w zwiedzanie skansenu. Kolejny krok to ustalenie rozrywek, które w stu procentach oddadzą klimat archeologiczny.

Atrakcje na imprezę archeologiczną

Pierwszą zabawą może być zwiedzanie jaskini w trójwymiarowej rzeczywistości. Do tego idealnie przyda się także wynajęcie konferansjera, który poprowadzi nas przez tą atrakcję. Kolej na wielkie odkrycia, czyli wykopywanie ukrytych skarbów z ubiegłych epok. Następnie czas na tworzenie prymitywnych narzędzi, którymi posługiwali się nasi przodkowie.

To też idealny sposób na zorganizowanie konkurencji, czyli najlepiej wykonany przedmiot zostanie nagrodzony drobnych upominkiem. Możemy również zaprosić gości do zabawy w poszukiwaczy. Stare mapy, kompasy, czy klepsydry pomogą nam w tym i jednocześnie pozwolą sprawdzić, jak dawniej żyli nasi przodkowie i z jakich przedmiotów korzystali.

Jak zorganizować taki event?

Potrzebujemy do tego lokalu i ogrodu. Możemy również zabrać uczestników do skansenu i jaskiń z przewodnikiem. Będzie to świetne wprowadzenie w klimat imprezy i jednocześnie fantastyczna przygoda.

Jeżeli chcieliby Państwo zorganizować takie wydarzenie to serdecznie zapraszamy do współpracy z naszą agencją Whatevent. Zajmiemy się wszystkim od początku do końca i zagwarantujemy gościom niezapomniane przeżycia oraz mnóstwo wyszukanej zabawy.