W dobie pierwszych podróży kosmicznych, tematyka fantastyki naukowej była mocno spopularyzowana zarówno w formie pisemnej, jak i w postaci filmów, czy seriali. Książki słynnych powieściopisarzy sci-fi, takich jak Isaac Asimov, czy Stanisław Lem, jak i ponadczasowych produkcji filmowych, jak trylogia “Gwiezdne Wojny”, czy enigmatyczny film Stanleya Kubricka “2001: Odyseja Kosmiczna”, na zawsze będą kojarzyć się z tym przełomowym okresem w historii człowieka. Istnieje jednak serial, który zapisał się wręcz złotymi zgłoskami w historii popkultury oraz bez którego trudno wyobrazić sobie świat w jego obecnej formie.

“Kosmos, ostateczna granica” – tymi słowami rozpoczynają się odcinki ponadczasowej serii science-fiction pt. “Star Trek”, która po dziś dzień, swoim niesamowitym klimatem, rozbudza wyobraźnię zarówno fanów gatunku, jak i osób postronnych. Franczyza ta, plasując się na piedestale popkultury od 50 lat, ma na swoim koncie ponad 700 odcinków i 13 filmów, a tempo, z jakim wypuszczane są kolejne produkcje, bezapelacyjnie dowodzi ponadczasowości tego uniwersum. Co więcej, mało kto wie, że dzięki niej mamy popularne dzisiaj telefony komórkowe, tablety, telekonferencje, słuchawki bluetooth, czy uniwersalnego tłumacza w postaci aplikacji Google Translate.

Mimo że uniwersum Gwiezdnych Wojen znacznie łatwiej zjednuje sobie fanów, z uwagi na efekty specjalne, białe albo czarne postaci oraz dużo bardziej przystępne i zrozumiałe tło wydarzeń, seria “Star Trek” wiedzie prymat, jeśli chodzi o wartość przekazu. Ludzkość w tym uniwersum ukazana jest w sposób optymistyczny pod względem rozwoju, życia i kosmopolityzmu. Postaci, mimo że pozbawione są nadludzkiej mocy, czy śmiercionośnych mieczy świetlnych, charakteryzują się empatią, profesjonalizmem i dążeniem do samodoskonalenia się – cechami, które w Gwiezdnych Wojnach często przyćmione są przez zero-jedynkowe podejście bohaterów do świata.

Popularność serii “Star Trek” stale rozszerzana jest przez różnego rodzaju konwenty poświęcone temu uniwersum, szczególnie rozpowszechnione na terenie Stanów Zjednoczonych. Mimo że w Polsce, Gwiezdne Wojny wciąż wygrywają w tej batalii, zloty fanów Star Treka takie jak organizowana co roku “Treksfera” przyciągają coraz większe grono zarówno miłośników, jak i osób “niezrzeszonych” ze środowiskiem tego świata. Coraz częściej też, powstają amatorskie zloty, eventy, czy imprezy organizowane w klimatach kosmicznych podróży słynnego “USS Enterprise”.

Jednak, z uwagi na wciąż stosunkowo niską popularność tej tematyki w naszym kraju, przygotowanie profesjonalnych strojów i dekoracji, czy kwestia logistyczna może przysporzyć organizatorom takiej imprezy nie lada problemu. Jednak bez obaw! Jeśli jesteś zapalonym fanem Star Treka albo osobą dopiero raczkującą w tym fascynującym,  fantastyczno-naukowym świecie, firma Whatevent pomoże ci w przygotowaniu twojej wymarzonej imprezy! Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami organizacji eventu, dzięki którym twoja impreza będzie niezapomnianym wydarzeniem.

Przeznaczenie eventu

 Organizacja imprezy w stylu “Star Trek” z gruntu zakłada, że biorący w niej udział goście powinni co najmniej w pewnym stopniu być zaznajomieni z tym uniwersum. Wszak, zadaniem organizatora jest zapewnienie zabawy każdemu z uczestników danego eventu, a widok znudzonych i niezadowolonych gości, z pewnością nie jest czymś, czego chcielibyśmy doświadczyć. Impreza z tłem w stylu uniwersum “Star Trek” może być wykorzystana jako event tematyczny dla fanów gatunku, czy jako część większej imprezy poświęconej tematyce sci-fi. Charakterystyczne kostiumy członków załogi statków Zjednoczonej Federacji Planet, mogą być również stylem przewodnim na balu przebierańców, czy imprezie tanecznej w klimatach kosmicznych.

Przedział wiekowy uczestników

 Mimo że seria “Star Trek” nie jest do tego stopnia nacechowana przemocą, co trylogia Gwiezdnych Wojen, event zachowany w tych klimatach wymaga od uczestników znajomości meandrów tego świata i wczucia się w jego specyficzną atmosferę. Co więcej, uniwersum Star Treka jest dużo bardziej wymagające w zrozumieniu niż schematyczny podział na dobro i zło widoczny w produkcjach George’a Lucasa. Bohaterowie Star Treka często musieli podejmować wiele moralnych i ważnych z punktu filozoficznego decyzji, co budowało dosyć poważną otoczkę wokół fabuły serialu. Z tych powodów, event w stylu “Star Treka” powinien być raczej skierowany dla miłośników gatunku wśród starszej młodzieży i dorosłych, niż dzieci, które po prostu mogą do końca nie zrozumieć założeń tego uniwersum.

Kostiumy i charakteryzacja

Pierwsza rzecz, która zwykle przychodzi nam na myśl, gdy widzimy nazwę “Star Trek” to zapewne charakterystyczne mundury załogi słynnego “USS Enterprise”. W serialu, każda osoba z załogi przypisana jest do konkretnej funkcji jaką pełni na pokładzie statku kosmicznego. Jest to odzwierciedlone konkretnym kolorem noszonego przez nią munduru. Kolory uniformów w odniesieniu do roli pełnionej przez członków załogi różnią się jednak na przestrzeni poszczególnych seriali.

Mimo schematycznego kroju munduru załogantów, własnoręczne przygotowanie takiego stroju, z dbałością o szczegóły i wierność ze światem Star Treka, z pewnością wymaga sporego nakładu pracy, kosztów oraz mnóstwa czasu wolnego. Firma Whatevent może ci pomóc w zamówieniu, wypożyczeniu i dostawie strojów, bez których twoja impreza po prostu nie może istnieć. Do wyboru mamy szereg wysokiej jakości mundurów charakterystycznych dla konkretnych przedziałów czasowych serialu.

Dla serii “Star Trek: Seria oryginalna”

 • Mundury żółtozielone (przeznaczone dla dowódców, oficerów oraz funkcjonariuszy kontroli lotów – przykład: strój kapitana Jamesa T. Kirka)
 • Mundury czerwone (przeznaczone dla inżynierów, funkcjonariuszy bezpieczeństwa oraz oficerów operacyjnych – przykład: strój głównego inżyniera pokładowego Montgomery’ego Scotta)
 • Mundury niebieskie (przeznaczone dla oficerów naukowych, służb medycznych oraz doradców – przykłady: strój głównego oficera medycznego Leonarda McCoya i oficera naukowego Spocka)

Jako że w uniwersum “Star Trek” występowały często istoty należące do cywilizacji pozaziemskich, w naszej ofercie mamy również możliwość zaaranżowania odpowiedniej charakteryzacji dla gości twojego eventu. Pozostając w stałym kontakcie z profesjonalistami pracującymi regularnie przy wielu produkcjach filmowych i teatralnych, jesteśmy w stanie zaoferować ci szereg propozycji charakteryzacji i makijażu, które wzbogacą klimat twojego eventu.

Oferujemy charakteryzację i makijaż takich ras pozaziemskich jak:

 • Klingonów
 • Wolkan
 • Romulan
 • Borg
 • Andorian
 • Istoty z planety M-133 (tzw “Solnego Wampira”
 • Gornów
 • Talosian

Oraz wiele innych, charakterystycznych dla uniwersum przedstawicieli obcych cywilizacji. Przypominamy jednak, że każde twoje zamówienie będziemy rozpatrywać osobno, mając na uwadze dostępność produktów na terenie Polski.

Dekoracje i elementy wystroju

 Oprócz strojów i charakteryzacji, nasza firma jest również w stanie zagwarantować ci odpowiednie dekoracje i elementy wystroju, dzięki którym ty i twoi goście poczujecie się jakbyście przemierzali przestworza na mostku wraz ze słynnym kapitanem Kirkiem lub brali udział w eskapadzie odkrywczej na powierzchni obcej planety.

Oferujemy wynajem takich dekoracji jak:

 • Fotel kapitański wzorowany na fotelu Jamesa T. Kirka z serialu “Star Trek: Seria oryginalna”, czy Jean-Luca Picarda z serii “Star Trek: Następne pokolenie”
 • Dekoracje przypominające wystrój wnętrza statku kosmicznego (panele, komputery, komunikatory, interkom)
 • Wyposażenie postaci (fazery, komunikatory charakterystyczne dla uniwersum od 22 do 23 wieku, uniwersalny tłumacz, przenośny komputer typu PADD (przypominający dzisiejszy tablet), ręczne urządzenie skanujące, hypospray, kubki załogantów, klingoński miecz honoru Bat’leth, butelka Brandy Saurian)
 • Makieta transportera

Tak jak w przypadku strojów i charakteryzacji, powyższe dekoracje i elementy wystroju są jedynie przykładami z szerokiej gamy przedmiotów i atrybutów postaci uniwersum “Star Trek”, które jesteśmy w stanie ci zapewnić.

Propozycje atrakcji

Aby urozmaicić twoją imprezę w stylu “Star Trek” możemy zaproponować ci szereg atrakcji w postaci gier i zabaw imprezowych, które pozwolą twoim gościom na jeszcze lepsze wczucie się w ten fascynujący świat przyszłości. Oto przykłady z naszej oferty:

 • Quiz wiedzy o statkach ze Star Treka (Wydrukuj i wytnij fragmenty statków kosmicznych, charakterystycznych dla konkretnych seriali i filmów uniwersum. Następnie ponumeruj wycinki i przyklej lub przybij je na tablicę lub wolny kawałek ściany. Wręcz graczom kartki papieru i długopisy lub ołówki. Ich zadaniem będzie odgadnięcie, do którego ze statków należy dana część, a następnie naszkicowanie każdego z nich w sposób jak najbardziej zbliżony do oryginału. Gra może mieć limit czasowy, po którym zbierzesz kartki swoich graczy i przyznasz nagrody zwycięzcom.)
 • Gra alkoholowa Spocka (Gracze piją kolejkę za każdym razem, gdy w serialu, czy w filmie Spock uniesie brwi. W przypadku, gdy gracz zagapi się, musi wypić karną kolejkę. Mimo że gra powstała z zamysłem o osobach dorosłych, zamiast napojów wyskokowych można wykorzystać zamienniki bezalkoholowe.)
 • Gra w kalambury (Gracze rysują lub zapisują na karteczkach nazwy kosmitów, przedmiotów, postaci, statków itp. z uniwersum “Star Trek”, a następnie wrzucają je do kapelusza, miski, czy innego pojemnika. Później, każdy z gości losuje jedną kartkę i próbuje przedstawić to co zostało na niej zapisane przed publicznością wyłącznie przy użyciu gestów. Gra może być rozgrywana drużynowo.)
 • Star Trek Fear-Factor (Przygotuj najbardziej osobliwie wyglądające potrawy lub przekąski i podpisz je nazwami ze Star Treka, np. klingońska galaretka, ciasteczka ferengi itp. Osoba, która ośmieli się skosztować wszystkich dań, wygrywa.)
 • Quiz wiedzy o “Star Trek” (Przygotuj pytania dotyczące wiedzy z seriali i filmów uniwersum. Przygotuj kategorie i nagrody dla urozmaicenia rozgrywki.)
 • Konkurs na najlepszy kostium (Wybierz jury z osób posiadających największą wiedzę z uniwersum Star Treka. Ich zadaniem będzie krytyczna ocena przebrań i charakteryzacji twoich gości oraz prezencji charakterystycznej dla ich postaci.)

Oraz multum innych pomysłów. Pamiętaj, że ogranicza cię wyłącznie twoja wyobraźnia i wiedza o świecie “Star Trek”.

Jeśli jesteś zainteresowany przygotowaniem imprezy w klimatach kosmicznych wojaży “USS Enterprise”, ale kwestie organizacyjnie i logistyczne eventu stanowią dla ciebie nie lada wyzwanie, koniecznie odezwij się do nas! Firma Whatevent zdejmie z twoich barków ten obowiązek i sprawi, że twój event będzie długo wspominany przez ciebie i twoich gości!

Kontakt z firmą Whatevent pod numerem 786 222 223 oraz na adres mailowy kontakt@whatevent.pl. Serdecznie zapraszamy!