Event gamingowy to wydarzenie, które jest oblegane przez miłośników gier komputerowych i interaktywnych. Na eventach prezentowane są nowoczesne sprzęty komputerowe, biurka komputerowe, fotele, myszki, klawiatury do gier, ekrany, karty graficzne, rozszerzenia, nowe gry, wszelkie nowinki technologiczne związane z komputerami, i informacje, które pomagają zarabiać na graniu w grach online.

Co powinno znaleźć się na eventach gamingowych poza grami?

Na eventach tego typu, najwięcej odbiorców korzysta z dostępnych na wydarzeniu komputerów i gdy tylko jakieś krzesło się zwalnia, mnóstwo jest chętnych chcących zagrać w grę lub poczuć wirtualny świat na własnej skórze.  stoiska z grami interaktywnymi czy okularami VR często są równoznaczne z pozostałymi elementami i produktami gier internetowych, prezentujących się na evencie. Aby jednak zaproponować odbiorcom więcej atrakcji, szczególnie wtedy kiedy większość osób nie może skorzystać z wolnych stanowisk do gry, należy przygotować inne rozwiązania, które wzbudzają zainteresowanie wśród uczestników wydarzenia. Taką atrakcją jest na przykład ponad 200 kg gamingowe krzesło z trzema monitorami. Przenosi ono odbiorcę w zupełnie wirtualny świat. Do atrakcji należeć będą również wszelkie hologramy, która zaprezentują nowe przedsięwzięcia lub pokażą, że hologramem można stworzyć przestrzeń gamingową przypominającą sceny z filmów. Przyciągnie to jeszcze większą ilość osób chcących zobaczyć hologram na własne oczy. urozmaiceniem eventu będą mappingi 3D i pokazy laserowe, a także możliwość przetestowania nowoczesnych technologii z innych dziedzin życia, jak np. deskorolki elektryczne, samochody, które sama prowadzą, czy symulacja prowadzenia samolotu lub samochodu.

Co można dodatkowo zaaranżować?

Wartościowym kierunkiem do eventów gamingowych będzie prezentacja najnowszych telefonów oraz koncerty online prezentowane uczestnikom. Można również zrobić warsztaty gry na konsoli czy innych instrumentach elektronicznych w wersji komputerowej. Gra nie musi opierać się tylko na grach zręcznościowych czy logistycznych. Wspaniałym uzupełnieniem dla miłośników komputerów będą warsztaty z innych dziedzin życia, jak gra na instrumentach online i wszelkie dźwięki, rozwiązania programistyczne czy tworzenie aplikacji. Niejednemu uczestnikowi takie warsztaty przypadną do gustu.