Niewątpliwie grudzień jest miesiącem poszukiwań idealnych gwiazdkowych prezentów. Wielu z nas ma problem z doborem podarunku do obdarowywanej osoby. Niemniej jednak asortyment galerii handlowych oraz małych, osiedlowych sklepów jest na tyle duży, że po krótszych czy dłuższych poszukiwaniach z pewnością znajdziemy coś dla każdego członka rodziny. Kolejnym krokiem jest zapakowanie upominku. Od kilku lat istnieje bardzo fajny trend samodzielnego pakowania w zamian za kupno gotowych, nijakich torebek prezentowych.

Warsztaty pakowania prezentów to doskonały sposób na nauczenie się lub podszkolenie w zakresie artystycznego pakowania upominków. Sztuka zaprojektowania i stworzenia opakowania jest wbrew pozorom bardzo skomplikowaną i wymagającą dziedzinę.

Podczas takich zajęć doświadczeni specjaliści pokażą nam nieograniczone możliwości jeśli chodzi o pakowanie prezentów. Nauczymy się jak wyrazić charakter upominku poprzez odpowiednie opakowanie i dobór dekoracji. Z pewnością niewielu z nas wie, że w tym celu możemy wykorzystać żywe kwiaty bądź gałązki, które swoim zapachem i wyglądem zauroczą obdarowywaną osobę.

Opakowanie a kształt prezentu

Z pewnością najczęściej pakujemy podarunki w regularnych kształtach. Nawet jeśli sam przedmiot nie ma równych wymiarów to uciekamy się do pudełek i kartoników, które zdecydowanie ułatwiają owinięcie papierem. To duży błąd. Podczas świątecznych warsztatów z pakowania prezentów zdobędziemy wiedzę na temat form odpowiednich do nieforemnych rzeczy. Możemy taki podarunek przedstawić w formie cukierka, imitacji worka czy paczuszki.

Dekorowanie podarunków

Dla wielu z nas bardziej od zawartości liczy się forma zapakowania i włożony w tą czynność wysiłek. Wśród dekoracji, które ożywią papier bądź celofan znajdziemy kwiaty, wstążki, szyszki, sznurki, sizal, drewniane dzwoneczki bądź inne świąteczne ozdoby. Tak naprawdę każdy pomysł na dekorację i zapakowanie prezentu, który przyjdzie nam do głowy jest dobry i warto go odtworzyć.

Bez wątpienia najlepszymi prezentami są te dane prosto z serca. Decydując się na udział w warsztatach pakowania prezentów możemy te podarunki udoskonalić. Podczas takich zajęć będziecie mieli dostęp do wielu materiałów, faktur, papierów i ozdób, dzięki czemu zdobędziecie umiejętność wykorzystywania różnych dekoracji w praktyce.