Integrowanie klasy w szkole to nie lada wyzwanie. W zależności od tego, w której klasie są dzieci, to ta integracja może wyglądać w różny sposób. Dzieci w tym wieku są z reguły jednak chętne na różnorakie wyjazdy, inicjatywy i przedsięwzięcia. Integracja polepsza nie tylko samopoczucie dzieci, ale wpływa też na ogólną atmosferę panującą w danym środowisku.

Pomysły na integrację

  1. Grupowy kulig po śniegu, organizowany konno, w psich zaprzęgach albo z autami,
  2. Wyjazd do chatki leśnej i pełna leśnych konkursów i gier przygoda dwudniowa,
  3. Piknik w parku i wspólna wycieczka rowerowa,
  4. Impreza w otoczeniu trampolin i innych skocznych sprzętów,
  5. Zawody sportowe i tory przeszkód,
  6. Wyjazd do kina połączony z szaleństwem w basenie z kulkami.

Integracja spaja więzi i pomaga lepiej się rozumieć nawzajem

Uwspólnianie kontekstu, tematów i wspólnych doświadczeń sprawia, że dzieci stają się sobie bliższe. Dzięki temu łatwiej zawiązują przyjaźnie i lepiej odnajdują się w grupie. Następnie lepiej się uczą i osiągają lepsze wyniki. Ich samopoczucie jest bardzo ważne, szczególnie w kontekście natłoku obowiązków i zajęć dodatkowych, które mają w szkole i poza szkołą. Wyjazdy integracyjne sprzyjają też relaksowi, odpoczynkowi i regenerowaniu sił na kolejne tygodnie spęczone na ciężkiej nauce i przygotowywaniu się do klasówek i sprawdzianów. Można więc powiedzieć, że integracja jest nie tylko miła, ale też absolutnie potrzebna do prawidłowego funkcjonowania.

Nasza firma zajmuje się branżą eventową w bardzo szerokim kontekście – organizujemy wydarzenia dla firm i biznesów, osób prywatnych, większe, mniejsze, na świeżym powietrzu lub w przestrzeni zamkniętej. Ogranicza nas jedynie Wasza wyobraźnia i potrzeby. Doskonale wiemy, jak ważna jest integracja na każdym etapie rozwoju człowieka. Integracje w szkole podstawowej są szczególnie ważne w kontekście budowania pewności siebie małych ludzi i ich poczucia własnej wartości oraz radzenia sobie z emocjami.