Organizując festyn, koncert, czy inne wydarzenie plenerowe skierowane dla całych rodzin warto pomyśleć o wacie cukrowej. Nie tylko dlatego, że jest pyszna, ale też dlatego że jest niecodziennym słodyczem.

 Wata cukrowa dzieciom kojarzy się z dziwnym słodkim obłokiem. Dorośli natomiast mają do niej ogromny sentyment z powodu własnej nostalgii. W końcu kto z nasz nie pamięta, ile radości dawała wata cukrowa na festynach, jarmarkach, czy na wycieczce do cyrku. Przez lata pod natłokiem innych słodyczy wata cukrowa nieco zniknęła w odmętach niepamięci.

Teraz kiedy coraz bardziej rozwija się moda na powrót do czasów retro, pora wreszcie przywrócić watę cukrową do łask i dowiedzieć się w końcu jak ona powstawała. Czemu nie zrobić tego przy okazji organizowanego przez nas wydarzenia. Co więcej, są cukrowi magicy, którzy z procesu tworzenia waty cukrowej potrafią zrobić niemałe widowisko.

O co takie wielkie halo?

Chodzi właściwie nie tylko o garść cukru przetworzoną i nawiniętą na patyk, ale właśnie o nasze wspominania i sentyment, którym chcemy poniekąd zarazić nasze dzieci. Wata cukrowa kojarzy nam się ze szczęśliwymi i beztroskimi chwilami, a takich właśnie chcemy aby nasze dzieci miały jak najwięcej.

Podczas pokazu artystycznego, cukrowy magik zabawi nas watą cukrową w różnych kolorach i kształtach. A zrobi to z taką gracją, że występ ten będzie niczym mały performance. Wszystko to by zabawić i oczarować najmłodszych, a także puścić oko do tych starszych widzów.

Dowiemy się także jak to się dzieje, że cukier zamienia się w watę oraz kto coś takiego kiedyś wymyślił. Całość tego małego wydarzenia dopełni także niesamowicie słodki poczęstunek. Spróbujemy waty cukrowej w przeróżnych smakach i kolorach, niezwykłych połączeniach smaków i kolorów.

W dzisiejszych czasach, kiedy wszystkie słodycze są na wyciągnięcie ręki warto wrócić do czegoś tak prozaicznego a zarazem niezwykłego jak wata cukrowa, bo to nie tylko trochę cukru, ale także nasze wspomnienia z nią związane. Taka atrakcja uświetni każdy festyn, czy koncert, a także większą rodzinną uroczystość jak ślub, czy chrzciny dziecka.