Coraz popularniejszą formą spędzania czasu staje się questing. Czym jest ten obcojęzycznie brzmiący zwrot? Questing to innymi słowy gra terenowa, polegająca na przemierzaniu konkretnego rejonu czy też trasy poszukując wskazówek do utworzenia hasła lub odnalezienia skarbu. Zabawa przepełniona jest rebusami i zagadkami, a przy okazji pozwala na zapoznanie się z lokalną historią, wierzeniami i legendami. W taki właśnie sposób nasza agencja przeprowadzi również imprezę team – buildingową przez przepiękne punkty widokowe doliny Soły.

Historia na trasie w dolinie rzeki Soły

Rzeka Soła przepływa przez malownicze tereny Węgierskiej Górki położonej w Beskidzie Żywieckim. Teren ten jest mocno zróżnicowany, a trasa questu do pokonania będzie tu wynosić nieco ponad cztery kilometry. Zagadki wiązane będą z wydarzeniami historycznymi z czasów II wojny światowej, dotyczące słynnej bitwy pod Węgierską Górką, gdzie niewielka grupa Polskich żołnierzy przez trzy dni stawiała opór wojskom hitlerowskim. Wyprawa ta będzie swego rodzaju hołdem pamięci poległych, a przy okazji świetnym sposobem na zintegrowanie uczestników. Wszyscy otrzymają szczegółowy instruktaż, wraz z niezbędnymi akcesoriami do rozwiązywania zadań. Mapy z wierszowanymi wskazówkami i urządzenia GPS będą nieodłącznymi kompanami na tej trasie. Wyprawa zacznie się przed Ośrodkiem Promocji Gminy Węgierska Górka.  Czas przewidziany na całą zabawę to maksymalnie dwie godziny – drużyna, która pierwsza dotrze na metę i odnajdzie ukryty skarb wygra ciekawe nagrody, specjalnie przygotowane na tą okazję przez naszą agencję – gwarantujemy, że będzie o co walczyć.

Questowanie z Whatevent

Ta całkiem nowa i odmienna zabawa to doskonały sposób na integrację grupy pracowników. Aby osoby mogły się lepiej poznać, nasi animatorzy wyłonią drużyny poprzez losowanie. Nowopowstałe zespoły będą musiały wykazać się umiejętnością rozdzielenia zadań między siebie, wyłonienia lidera, współpracy między sobą podczas rozwiązywania zagadek, logicznego myślenia i działania pod presją upływającego czasu. Tak skonstruowana integracja będzie miała bardzo pozytywny wpływ na relacje międzyludzkie oraz przeniesie się na poprawę jakości i efektywności pracy.