Pokazy eksperymentów zawsze ciekawiły publiczność. Tym bardziej jeżeli dotyczyły one chemii lub fizyki. To doskonały pomysł, aby urozmaicić dany event. Rodzaii przedstawień z ciekłym azotem jest wiele. Wszystko zależy od zainteresowania danej grupy i pomysłowości. Wskoczymy razem w mroźny świat chemii, aby bliżej poznać tajemnice najchłodniejszej substancji na Ziemi.

Co to właściwe jest ciekły azot?

Nie każdy był prymusem z chemii, także rozwiniemy wszelkie wątpliwości z tym związane. Ciekły azot jest związkiem chemicznym inaczej zwanym skroplonym azotem. Jest w stanie ciekłym, temperatura wrzenia wynosi aż -195,8. Ciekły azot ma swoje zastosowanie w wielu dziedzinach, począwszy od laboratoriów, przemysłu, aż po gastronomię i rożnego rodzaju badania. Zatrzymamy się chwilę na gastronomii, jak można połączyć azot z jedzeniem? W bardzo ciekawy sposób! Widowiskowo wygląda serwowany z daniami, pozostawiać zamrożoną powierzchnię i ciepły środek, przy tym nie zmieniając smaku. Pierwiastek ten potrafi w szybki sposób zamrozić produkty, nie wpływając w żaden sposób na ich wartości odżywcze. To właśnie zwie się kuchnią molekularną.

Takie pokazy z ciekłym azotem mają swoją nazwę. Jest to kriogenika. Wykorzystuje ona bardzo skrajne temperatury do doświadczeń i badań. Wykonywane pokazy wyglądają bardzo efektownie. Co możemy zobaczyć na takim pokazie? Między innymi twardniejące banany, kruszenie się balona, róże, które w połączeniu z ciekłym azotem zmieniają swoje właściwości fizyczne. Dużym zainteresowaniem cieszy się również pasta dla słonia, ale na czym dokładnie polega, to nie będziemy mówić. Tego dowiecie się sami na pokazie.

Co jeszcze warto wiedzieć? Jest bezbarwny i bezwonny, występuje on w tym, co wdychamy, czyli w tlenie. Co więcej, każdy żywy organizm zawiera azot. Tak więc drinki czy pożywienie z azotem nie jest dla nas szkodliwe. Mamy nadzieje, że taka propozycja pokazu na Wasz event, zebranie czy imprezę wywrze dobre wrażenia. Uwierzcie nam, nawet najwięksi przeciwnicy chemii, polubią zabawę z nietypowym pierwiastkiem. Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą firmą. Zajmiemy się całą organizacją pokazu i nie tylko! Jesteśmy dostępni pod numerem telefonu oraz pod e-mailem. Czekamy na Was!