Organizując wyjazd firmowy warto wybrać lokalizację, która ma wiele atrakcji, ciekawe krajobrazy, a jednocześnie termin, w którym realizowane są inne przedsięwzięcia w jakich zespół firmowy może wziąć dodatkowo udział. W okresie letnim takich przedsięwzięć jest bardzo dużo, poczynając od maratonu w różnych lokalizacjach w kraju i o różnych porach roku i godzinach, po różne parady czy świętowanie  uroczystości skierowane w danej miejscowości pod konkretnych patronów jacy przewodzą  danym miejscem. Dzięki temu można poznać tradycje danej miejscowości i skorzystać z możliwości wzięcia udziału w atrakcjach z jakich do tej pory się nie korzystało.

Dlaczego warto skorzystać z maratonu podczas wyjazdu firmowego?

W maratonie udział mogą wziąć wszyscy, ale żeby w nim uczestniczyć, należy wcześniej się zapisać. Organizując wyjazdy firmowe warto zwrócić uwagę na przebieg maratonów i termin ich realizacji, ponieważ można zapisać swoich uczestników zespołu, którzy będą chętni wziąć udział w tym wydarzeniu. Zaprezentowanie swoich pracowników na przedsięwzięciach, które nie są powiązane z biznesem, może stać się wspaniałą wizytówką na prezentację firmy, proponując swoim pracownikom ubranie koszulek z logiem firmy w trakcie biegu na maratonie. Jeżeli dany pracownik wygra maraton, na podium stanie w koszulce z logo firmy i stanie się jednocześnie wzorem do naśladowania, dla innych pracowników, oraz żywą reklamą i dumą dla swojego miejsca pracy.

Jaka branża może skorzystać z wyjazdu firmowego z maratonem w tle?

Można by powiedzieć, że każda branża może skorzystać z biegu w maratonie. Czy udział w biegu wezmą wszyscy członkowie zespołu czy tylko pojedyncze jednostki, zarówno dla tych, którzy będą biec, jak i dla tych którzy tylko dopingować, to będzie niezwykłe przeżycie. Maraton sam w sobie posiada wiele pozytywnych wartości. Ci którzy biegają, zmagają się sami ze sobą, a ci którzy dopingują, doceniają ten wysiłek i udziela im się atmosfera dopingu, która często nadaje mnóstwo pozytywnej energii i humoru.

Są jednak branże, gdzie wyjazd firmowy na maraton, może mieć bardzo duże znaczenie.  Takimi branżami są branża fitness, branża produkcji ubrań sportowych, obuwia sportowego,  siłowni, innych atrakcji sportowych, czy branż powiązanych ze sportowym stylem życia.  Maratony to dobre rozwiązanie także dla branż związanych z cateringiem dietetycznym, czy kosmetykami o sportowej nucie.

Wszystkie  branże mogą się zareklamować w trakcie maratonu, ponieważ jest to jedyny sposób, w którym duża część ludzi zobaczy logo firmy na koszulkach, w postaci flagi, opaski na czole, przepaski na ramieniu, logo w strojach, które produkuje dana marka, reklamie butów do biegania jaką chcę sprzedać producent. Tylko w codziennym użytkowaniu i życiu można pokazać dany produkt, a ludzie, którzy biegną w maratonie, na pewno zwrócą na to uwagę.