Wydawać by się mogło, że oprócz pasm górskich należących do południowej części tego województwa, nic więcej ciekawego się tu nie znajdzie. Mowa oczywiście o województwie Śląskim. Bo przecież cóż może być pięknego w kopalniach i fabrykach? Otóż bardzo wiele. Szczególnie gdy są to już nieczynne miejsca, udostępnione dla turystów. Przekonać się o tym można wybierając wyprawę do Tarnowskich Gór. To miasto i jego możliwości w połączeniu z naszą firmą sprawią, że każdy będzie chciał tu wrócić.

Atrakcje w Tarnowskich Górach

Zacząć należy od tego, że miasto to zostało założone przez opolskiego księcia Jana II Dobrego w 1526 roku. Nie był to zabieg przypadkowy – znaleziono tu szereg bogactw naturalnych – złoża rudy, cynku i ołowiu wraz z domieszką cennego srebra. W dwa lata później powstały tu pierwsze kopalnie, zatrudniające tak zwanych „Gwarków” – czyli górników. Dzięki temu miasto i jego mieszkańcy rośli w siłę i bogacili się. Wiele wieków trwało tutaj wydobycie, dziś jednak pozostało po tych czasach tylko kilkaset kilometrów chodników kopalnianych pod miastem. Dzięki temu możemy zwiedzać Kopalnię Srebra i Sztolnię Czarnego Pstrąga. To wspaniałe miejsce składa się z sieci korytarzy, szybów i komór. Sztolnia to ewenement na skalę krajową – przepływamy tutaj najdłuższy podziemny odcinek w Polsce, na łódkach, pomiędzy szybem Ewa i szybem Sylwester. Koniecznie trzeba to miejsce odwiedzić, a my z miłą chęcią wraz z naszym przewodnikiem pokażemy wszystkie najciekawsze podziemne zakamarki ubierając je w swego rodzaju zadania integracyjne. Łączymy poprzez zabawę przyjemnie z pożytecznym. Przechodząc dalej do zwiedzania miasta, nie sposób nie zauważyć, że figurki Gwarków są nieodzownym elementem jego wyglądu. Znajdziemy je oczywiście w różnych częściach miasta. Na uwagę zasługuje Rynek i piękny, zdobiący go Ratusz. Nasz przewodnik opowie o o ciekawostkach związanych z miastem – a jest ich naprawdę wiele – i pokieruje wyprawę w miejsc, które będąc tutaj po prostu trzeba zobaczyć. I tak między innymi w dzielnicy Stare Tarnowice natkniemy się na zrekonstruowany zamek, co najlepsze – dostępny do zwiedzania. Tak porozrzucane zabytki, są także świetną bazą do zorganizowania integrującej gry miejskiej.

Miasto wielu możliwości

Górny Śląsk potrafi zaskakiwać i potrafi integrować. Mimo historii mocno związanej z przemysłem ciężkim, do odkrycia pozostaje tu wiele atrakcji. Nasza agencja eventowa od lat i w sposób bardzo humorystyczny i zadaniowy organizuje takie miejskie imprezy integracyjne, dzięki czemu staliśmy się specjalistami w tej dziedzinie i możemy wam zagwarantować ponadczasowe efekty takiej wyprawy.