Wyjazd firmowy, wbrew skojarzeniom, nie musi być równoznaczny z wyjazdem służbowym, który stanowi obowiązkowe polecenie służbowe. Zaplanowana podróż ma raczej na celu integrację, podniesienie poziomu motywacji pracowników i dostarczenie rozrywki. Kto korzysta na wyjeździe firmowym? Pracownik czy pracodawca? Oboje!

Wyjazdy integracyjne dla firm – po co?

Podstawowym założeniem wyjazdu firmowego jest integracja zespołu. Kilkudniowy pobyt w towarzystwie współpracowników pozytywnie wpływa na relacje i zacieśnianie więzi, co z kolei przekłada się na poprawę jakości komunikacji i atmosfery w pracy. Sponsorowany wyjazd pracownik może odebrać jako nagrodę za swój wysiłek, co natomiast przyczynia się do wzrostu jego zaangażowania w powierzone obowiązki i budowania lojalności wobec pracodawcy. Wyjazd firmowy przynosi więc korzyści i dla firmy, i dla pracowników – lepsze samopoczucie pracownika wpływa na jego wydajność i efektywność podejmowanych przez niego działań. Poza tym, ewentualna organizacja szkoleń czy warsztatów w trakcie wyjazdu daje możliwość doskonalenia na przykład umiejętności interpersonalnych oraz rozwój zawodowy.

Integracyjny wyjazd firmowy – dokąd?

Ekskluzywny hotel w Polsce, a może słoneczne Malediwy? Dokądkolwiek! Na wybór miejsca mogą mieć wpływ tylko cele i preferencje firmy lub oczekiwania pracowników, a ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Warto natomiast rozważyć różne opcje. Do wyboru jest także szereg aktywności, w tym również te obejmujące gry zespołowe. Niezależnie jednak od tego, na jaką lokalizację i formę wyjazdu się zdecydujesz, ważne, by w trakcie pobytu zapewnić pracownikom zaspokojenie podstawowych potrzeb, komfort i bezpieczeństwo.

Organizacja wyjazdu firmowego

Wyjazd firmowy to nie tylko czas na relaks, zwiedzanie i aktywności dla przyjemności, ale również doskonała okazja do przeprowadzenia szkoleń czy spotkań biznesowych. Jeżeli chcesz budować silny i zgrany team i zależy Ci na dobrych relacjach między współpracownikami, zastanów się nad organizacją integracyjnego wyjazdu. Nie musisz martwić się logistyką – nasza agencja z przyjemnością przygotuje dla Ciebie interesującą ofertę, korzystną zarówno dla Twojej firmy, jak i atrakcyjną dla Twoich pracowników.