Wykwintny obiad czy catering to podstawa dobrego bankietu, ponieważ ekskluzywne spotkanie wymaga prestiżowej i luksusowej oprawy. Bankiety organizowane w formie obiadów, zawsze posiadają piękna zastawę i dania, których na co dzień nie można zjeść w tradycyjnych przepisach.  Bankiety wieczorowe często opierają się na przekąskach i cateringu związanym z kolacją, napojach i słodkościach, z których może skorzystać każdy.

Jakie słodkości wybrać na bankiet?

Słodycze to podstawa bankietu, ponieważ jest to świetna przekąska, po którą sięgają wszyscy, w oczekiwaniu na główne dania lub w przerwach od nich. Kiedy znajdują się na bankiecie, są chętnie wybierane przez gości jako drobny poczęstunek i przekąska. Uwagę na siebie zwraca fontanna z lejącą się czekoladą fondue. Wiele osób ma zahamowanie, żeby spróbować czekoladę w takiej formie a na bankiecie jest pokazane w jaki sposób taką degustację przeprowadzić, jak powinno się zrobić to prawidłowo, aby smak czekolady został doceniony. Najczęściej do degustacji czekolady w formie fontanny używa się owoców, które skierowane pod fontannę oblewane są czekoladą, a następnie zjadane przez uczestnika. Do degustacji stosowane są również pianki, które w połączeniu z czekoladą dają niesamowity smak. Uzupełnieniem takiej degustacji są wszelkiego rodzaju pralinki i czekoladki. Tworzone pod indywidualne smaki i oczekiwania, na co dzień sprzedawane w punktach kawiarni czy restauracji czekoladowych, gdzie serwowane są w postaci pojedynczych sztuk, ze względu na swój unikalny charakter i smak.

Jakie jeszcze słodycze zastosować na bankiecie?

Kiedy na bankiet organizuje się atrakcje związane z czekoladą, warto uzupełnić je możliwością zaserwowania swoim gościom degustacji czekolady w postaci napojów. Gorąca czekolada smakowa lub kawa z czekoladowymi aromatami, uświetnią całą imprezę i dodadzą jej tematyki pełnej czekolady i słodkości. Goście chętnie skorzystają z możliwości spróbowania różnych rodzajów czekolady i ich smaków, ponieważ na co dzień nie jest to tak możliwe, aby z degustacji czekolady korzystać każdego dnia. Uzupełnieniem mogą być także ciastka i wafelki o czekoladowym charakterze, pokazy tworzenia rzeźb z czekolady, a nawet możliwość wygrania karnetu czy vouchera do spa z czekoladowym masażem.