Góry Stołowe to pasmo górskie Sudetów położone w południowo-zachodniej części Polski, na granicy polsko-czeskiej. Spośród innych pasm wyróżniają je charakterystyczne, rozległe i płaskie formacje skalne oraz fantazyjne skalne labirynty. Ze względu na swój nietypowy krajobraz Góry Stołowe cieszą się popularnością wśród turystów. Ich niezwykły klimat przyciąga miłośników przyrody i zapaleńców górskich wędrówek. To także świetne miejsce na rekreację i urlopowy wypoczynek, ale również i atrakcyjna propozycja na integracyjny wyjazd firmowy.

Wyjazd w góry – kiedy?

Przyjęło się, że najlepszy czas na wyjazd w góry to okres od maja do września. Wynika to z wysokiego poziomu średniej temperatury i małej ilości opadów. Kolejne istotne aspekty to bogactwo flory i fauny czy dłuższe dni pozwalające na wędrówki po szlakach turystycznych i sam fakt, że większa liczba tych szlaków jest otwarta i dostępna dla turystów. Wspomniany przedział nie jest jednak żelazną regułą i trzeba pamiętać, że na wycieczkę w góry można wybrać się przez cały rok. Wszystko zależy od naszych preferencji i interesujących nas aktywności.

Co warto zwiedzić w Górach Stołowych?

Procesy geologiczne wykształciły w Górach Stołowych fantastyczne formy skalne o nietypowych kształtach. Oto kilka propozycji atrakcji, które warto zobaczyć, będąc na wycieczce w Górach Stołowych:

  • Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych o wysokości ponad 900 m n.p.m. z punktami widokowymi na okoliczne góry;
  • Błędne Skały – zespół bloków skalnych na wysokości ponad 850 m n.p.m. tworzący labirynt, przez który poprowadzony jest szlak;
  • Skalne Miasto w Czechach – kompleks zaskakujących skalnych formacji o różnorodnych kształtach i wąskich przejściach pomiędzy nimi;
  • Skalne Grzyby – skupisko skalnych filarów w południowo-wschodniej części Sudetów;
  • Pielgrzym – charakterystyczna formacja na terenie polsko-czeskiego Parku Narodowego Gór Stołowych, stanowiąca popularny punkt widokowy.

Dlaczego warto pojechać w Góry Stołowe?

Góry Stołowe to lokalizacja, którą warto odwiedzić, by zachwycić się niezwykłymi krajobrazami, odmiennymi od panoramy innych polskich gór. Wspólne piesze wędrówki i górskie przygody to idealna okazja do integracji ze współpracownikami. Wybór dłuższego szlaku to większa ilość czasu do wykorzystania na rozmowy i lepsze poznanie się. Jeżeli interesuje Cię organizacja wyjazdu firmowego w Góry Stołowe, skontaktuj się z naszą agencją, a na pewno razem zaplanujemy super wyprawę!