Sylwester firmowy to jedna z imprez, którą organizuje się każdego roku zaraz obok firmowej wigilii. To czas, kiedy wszyscy pracownicy mają wyśmienitą okazję do wspólnej rozrywki i bliższego poznania się. Co zrobić, by tego roku event nie był banalny? Jakie atrakcje zapewnić kadrze?

Sylwester w firmie – jak go dobrze zorganizować?

Każda impreza wymaga odpowiedniej strategii organizacyjnej. Nie warto pozostawiać jej przypadkowi, zamówić jedynie catering, włączyć muzyki i czekać aż event sam się rozkręci. Takie podejście praktycznie zawsze spisuje wydarzenie na starty. Dlatego zabawy najlepiej wymyślić lub znaleźć już teraz, by stopniowo i dokładnie przygotować firmową imprezę sylwestrową.

Co warto umieścić w planie eventu?

Na pierwszym miejscu jest oczywiście wyczekiwanie na wybicie północy, wspólne wypicie szampana i złożenie sobie życzeń. Nie da się ukryć, że do 12 zazwyczaj jest sporo czasu i trzeba go zapełnić czymś ciekawym i atrakcyjnym. Co to może być? Na pewno integracyjne i kreatywne rozrywki, które wprawią gości w iście szampański nastrój.

Atrakcje na firmowego sylwestra

Zgadnij, kto miał takie postanowienie noworoczne. Zabawa polega na wypisaniu przez gości na małych karteczkach swoich postanowień i wrzucenia ich do słoika, czy woreczka. Następnie każdy po kolei losuje jedną i zgaduje, czyje plany noworoczne znajdują się na kartce.
Quiz wiedzy. Wręcz każdemu uczestnikowi kartkę i poproś o zapisanie kilku prawdziwych i fałszywych informacji o sobie. Następnie wszyscy wymieńcie się notatkami i zgadujcie, który opis jest autentyczny, a który nie.

Jeżeli jednak takie zabawy nie wystarczą, warto pomyśleć o wynajmie konferansjera na event. Dlaczego? Taka osoba jest idealnie przygotowana na każdy temat i każdą okoliczność. Jego przemowy, czy zabawy nie są nudne i angażują społeczność do czynnego udziału w każdej imprezie. Nie ma miejsca na wpadki i banalne rozrywki. Wszystko odbywa się na wysokim poziomie – genialnie i interesująco.