Góry mają w sobie niezwykły urok. Porośnięte lasami podnóża gór i wysokie szczyty urzekły już tysiące osób. Wypoczynek w górach to dwa różne oblicza. Z jednej strony góry to idealne miejsce na zaznanie błogiego spokoju – spacery leśnymi ścieżkami, napawanie się górskim pięknem, z drugiej doskonała okazja do odpoczynku w aktywnej formie – zdobywanie górskich szczytów, wędrówki trudniejszymi szlakami.

Góry to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc, nie tylko przez indywidualnych turystów, ale także przez grupy zorganizowane. Wyjazdy firmowe w górskie strony to doskonała odskocznia od zgiełku wielkiego miasta i natłoku obowiązków. Tym razem chcemy przedstawić magiczny klimat Gór Stołowych.

Atrakcje Gór Stołowych

Góry Stołowe położone są w łańcuchu Sudetów Środkowych. Ich zachodnia część znajduje się za Czeską granicą. Ich nazwa pochodzi od ich ułożenia – płyty Gór Stołowych ułożone są poziomo i wyglądem przywodzą na myśl właśnie stoły.

Jedną z największych atrakcji Gór Stołowych jest Szczeliniec Wielki, najwyższy szczyt tych gór. Znajduje się tam rezerwat krajobrazowy z zapierającymi dech w piersiach widokami. Przejście przez trasy widokowe Szczelińca Wielkiego z pewnością dostarczy niezapomnianych przeżyć. Nie sposób przejść obojętnie również obok tak zwanego Fotela Pradziada, czyli najwyższego punktu Szczelińca Wielkiego.

Warte zobaczenia są także Błędne Skały. Śmiało możemy powiedzieć, że jest to skalne miasteczko. Przywodzi ono na myśl prawdziwy labirynt. Ułożone podesty otoczone są z każdej strony przez wyjątkowe, płaskie góry. Przejście szlakiem położonym w Błędnych Skałach to magiczne przeżycie. Błędne Skały tworzą zupełnie inny klimat niż pozostałe górskie pasma.

Będąc w Górach Stołowych warto wybrać się również do Skalnego Miasta Adrspach w Czechach. Znajduje się ono w niewielkiej odległości od polskiej granicy. Oprócz głównej atrakcji, jaką są oczywiście góry, obejrzeć tam można przepiękne górskie wodospady czy wybrać się na przepływ łodzią turystyczną przez położone tam jezioro.

Góry Stołowe z Whatevent

Góry Stołowe to wyjątkowe górskie pasmo. Chcesz odpocząć razem ze swoimi pracownikami w tak niezwykłym miejscu? Skontaktuj się z nami, a my zadbamy o to, abyś razem ze swoim zespołem odwiedził najpiękniejsze zakątki Gór Stołowych. Zapierające dech w piersiach wrażenia gwarantowane!